ساروج

شرکت صنایع شیمیایی چسب و رزین قم که عموما با نام تجاری چسب ساروج شناخته می شود، یکی از فعال ترین و معتبرترین کارخانه های تولیدی کشور در حوزه تولید و عرضه محصولات صنعتی و ساختمانی محسوب می شود. این شرکت در سال 1354 توسط تعدادی از متخصصان و پژوهشگران علم شیمی به عنوان یک مجموعه صنعتی-تولیدی منحصربه فرد و با محوریت ساخت و تولید محصولات پلیمری-شیمیایی تاسیس گردید. به دلیل شرایط اقتصادی و فرهنگی حاکم بر کشور، در دو نوبت نام آن تغییر یافت. در نهایت به نام شرکت صنایع شیمیایی چسب و رزین قم تغییر نام داد که البته در حال حاضر نامی آشنا، معتبر و شناخته شده است.

از زمان تاسیس، یعنی نزدیک به نیم قرن، سیاست مدیران شرکت بر مبنای اصول علمی و پژوهشی و استفاده از فناوری روز دنیا برای فرایندهای تحقیقی، تولیدی و اجرایی استوار بوده است، و به همین دلیل، این واحد به عنوان مرجع و تامین کننده اصلی محصولات حد واسط آلی (رزین، چسب، افزودنی های بتن و …) برای واحدهای صنعتی مطرح بوده است.

در حال حاضر، محل کارخانه چسب ساروج در قم و در زمینی به وسعت بیست ودو هزار مترمربع واقع شده است. خطوط تولید این کارخانه مجهز به فناوری روز دنیا هستند و حدود 80 نوع محصول تولید و به بازار عرضه می کنند. از جمله محصولات شرکت چسب ساروج می توان به این موارد اشاره کرد:

  • انواع چسب های مایع و پودری اعم از چسب کاشی خمیری و پودری کف و دیوار، چسب چوب، چسب سراجی، چسب کفاشی، چسب پودری گرا، چسب موکت، چسب تودوزی، چسب یونولیت، چسب فوری، چسب مصارف عمومی و غیره
  • افزودنی های بتن اعم از چسب بتن، ضد یخ بتن مایع و پودری
  • پلیمرهای قیری اعم از کامپاند و ایزو ساروج
  • انواع رزین شامل رزین هموپلیمر، رزین آهار فرش و رزین آهار موکت

 

محصولات ساروج کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف دارند. کیفیت و مرغوبیت بسیار بالای محصولات ساروج مورد تایید سازمان ملی استاندارد ایران می باشد. با این حال، آوازه بلند نام ساروج باعث شده تا محصولاتی با نام های مشابه به بازار عرضه شوند که البته از لحاظ کیفی در سطح بسیار پایین تری از محصولات ساروج اصل قرار دارند. بنابراین، در هنگام خرید به نام شرکت و علامت استاندارد ایران روی بسته بندی محصولات دقت کنید.

شرکت ویرا تجارت ارغوان نمایندگی و عاملیت فروش محصولات شرکت صنایع شیمیایی چسب و رزین قم (چسب ساروج) می باشد.