9 کاربرد متفاوت سنباده

9 کاربرد متفاوت سنباده | شرکت ارغوان

خاصیت سایندگی سنباده ها تنها به آماده سازی سطوح برای رنگ آمیزی یا صاف کردن ناهمواری‌ها محدود نمی‌شود. سنباده نیز مانند آچار و پیچ گوشتی ابزاری است کارگشا که باید همیشه در دسترس باشد. قبلا درباره انواع سنباده و موارد استفاده سمباده ها صحبت کردیم. در این نوشته قصد داریم شما را با 9 کاربرد متفاوت سنباده‌ ها آشنا کنیم. به نظر شما سنباده چه تاثیری در رشد بذر گیاه می‌تواند داشته باشد؟

 

کاربرد متفاوت سنباده تمیز کردن بندکشی ها و درزها | شرکت ارغوان

سنباده برای تمیز کردن درزها و بندکشی ها

در آشپزخانه، حمام یا سرویس بهداشتی، فاصله بین درزها و سرامیک ها با دوغاب پر می‌شود. به مرور زمان این درزها پر از لک، قارچ و کپک می‌شوند و ظاهر نامطلوبی ایجاد می‌کنند. برای تمیز کردن این ذرات لازم نیست کار خاصی انجام دهید. فقط یک تکه سنباده کاغذی بردارید، آن را تا بزنید، و با لبه تا خرده شکاف‌ها و درزها را سنباده بکشید. اگر نگران ساییده شدن لبه‌های کاشی یا سرامیک هستید، با یک نوار چسب معمولی حاشیه درزها را ماسکه کنید. بعد با یک دستمال نم‌دار یا اسفنج گرد سنباده را پاک کنید. از تمیزی کاشی و سرامیک ها شگفته زده می‌شوید. در ضمن می‌ توانید با اعمال درزگیر مانع بازگشت آلودگی‌ها شوید.

 

کاربرد متفاوت سنباده مانع سرخوردن | شرکت ارغوان

سنباده مانع سر خوردن

بعضی از کفش ها، به خصوص کفش های نو روی برخی سطوح به راحتی سر می‌خورند. این طور سر خوردن اگر باعث صدمه نشود، معمولا باعث خجالت می‌شود! با یک تکه سنباده برگی و سنباده زدن کف کفش های لیز، این مشکل هم حل می‌شود. همچنین می‌توانید محض احتیاط پله‌ها یا سطوح شیب داری را که لیز هستند سنباده بزنید.

 

کاربرد متفاوت سنباده رشد بذر گیاه | شرکت ارغوان

سنباده برای پاک کردن زنگ زدگی

وسایل و ابزار فلزی همیشه در معرض زنگ زدگی هستند. سطح وسایل باغبانی مثل بیلچه و شن‌کش، چون فاقد رنگ و ضدزنگ هستند بیشتر در معرض زنگ زدگی می‌باشند. با استفاده از سمباده، علاوه بر پاک کردن زنگار می‌توانید آلودگی های چسبیده و کهنه شده را پاک کنید و برای استفاده‌های بعدی آماده  نگه دارید.

 

کاربرد متفاوت سنباده زنگ زدگی | شرکت ارغوان

سنباده برای تیز کردن ابزار

برای تیز کردن قیچی، چاقو، تبر، سوزن یا هر ابزار فلزی دیگر لازم نیست دنبال سنگ سنباده‌های برقی بگردید. یک تکه کاغذ سنباده یا سنباده پارچه‌ای را روی یک سطح کاملا صاف بچسبانید و یا با دست محکم نگه دارید. همچنین می‌توانید از سنباده های بلوکی استفاده کنید. سپس لبه زاویه دار قیچی یا چاقو را روی سطح سنباده بخوابانید و به صورت یکنواخت و به نرمی به سمت خود بکشید. ابتدا با سنباده زبر شروع کنید، سپس با سنباده های نرم‌تر به هر میزان که دلخواه شما است این کار را تکرار کنید و ادامه دهید.

 

کاربرد متفاوت سنباده زنگ زدگی | شرکت ارغوان

سنباده برای شل کردن درب شیشه و بطری

حتما هر از گاهی برای باز کردن درب شیشه خیارشور یا مربا با مشکل مواجه شده‌اید. کافی است یک تکه سنباده بردارید، در حالی که قسمت پشت‌بند سنباده کف دست شما و قسمت زبر سمباده روی درب شیشه قرار گرفته، در حین پیچاندن درب کمی فشار به آن وارد کنید.

 

کاربرد متفاوت سنباده رشد بذر گیاه | شرکت ارغوان

سنباده برای دفع کردن حلزون ها

از دیگر کاربردهای متفاوت سنباده ها دفع بعضی آفت هاست. برای مثال، در مناطق مرطوب و سرسبز حلزون ها زیاد دیده می‌شوند. اگر از حلزون ها خوشتان نمی‌آید یا می‌خواهید آن‌ها را از گل و گیاهان خود دور نگه دارید، می توانید با قرار دادن سنباده گریت 80 یا حتی زبرتر در مسیر آن‌ها این کار را انجام دهید. حلزون ها از روی سطوحی که بدن نرم آن‌ها را اذیت می‌کند عبور نمی‌کنند. فقط حتما از سنباده مقاوم در برابر آب یا همان پوستاب استفاده کنید تا رطوبت آن را خراب نکند، وگرنه به جز حلزون باید تمیز کردن سنباده‌های تکه و پاره شده را تحمل کنید. همچنین می‌توانید از دیسک سنباده‌های کهنه و کارکرده به جای پوستاب استفاده کنید.

 

کاربرد متفاوت سنباده پاک کردن کرک | شرکت ارغوان

سنباده برای برداشتن کرک از روی بافتنی

اگر می خواهید از شر پرز و کرک های فرش، لباس های بافتنی، پتو و روکش های اسباب و اثاثیه خلاص شوید سنباده را امتحان کنید. با کشیدن سنباده روی این وسایل، آن‌ها را مثل روز اول نو کنید. دقت داشته باشید که سنباده را به نرمی و بدون اعمال فشار و تنها در یک جهت روی سطح کار بکشید. سنباده های گریت زبر، چون ذرات ساینده درشت تری دارند بهتر کرک و پرز را به خود می‌گیرند. اگر نگران خراب شدن جنس وسایل خود هستید، اول روی بخشی کوچک که در معرض دید نیست امتحان کنید.

 

کاربرد متفاوت سنباده زنگ زدگی | شرکت ارغوان

سنباده به جای مداد تراش

برای تیز کردن نوک مداد می توانید از سنباده استفاده کنید. یک تکه سمباده را اطراف نوک مداد تا بزنید. با پیچاندن سنباده به عقب و جلو نوک مداد را تا هر مقداری که لازم دارید تیز کنید.

 

کاربرد متفاوت سنباده رشد بذر گیاه | شرکت ارغوان

سنباده برای افزایش سرعت رشد بذر گیاه

قشای خارجی بعضی از بذرها در برابر نفوذ آب مقاوم هستند. این امر باعث کند شدن جوانه زدن و رشد آن‌ها می‌شود. با سنباده زدن لبه‌های بیرونی دانه ها و ساییدن پوشش سخت آن‌ها به جذب راحت‌تر آب و رشد سریع تر ابن دانه ها کمک کنید. البته باید از سنباده گریت متوسط استفاده کنید. مراقب باشید تا خراش های عمیق ایجاد نکنید و برای گرفتن بهترین نتیجه بلافاصله بذر را بکارید.

 

در این مقاله با 9 کاربرد متفاوت سنباده ها آشنا شدیم. وجود سنباده مانند بسیاری از ابزارهای دم دستی در خانه و محل کار لازم است. تمیزکاری درزها و زنگار، جلوگیری از سرخوردن، شل کردن درب شیشه، گرفتن کرک و پرز بافتنی ها، دفع حشرات و کمک به رشد بذر گیاه تنها نمونه هایی هستند که هر ذهن خلاقی می تواند برای آسان تر ساختن امور روزانه ابداع کند. شما نیز می توانید کاربردهای جدید برای سنباده یا هر وسیله دیگری پیدا کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

 

 

منبع: سایت بابویلا

 

ویرا تجارت ارغوان

آموزشترفندها

9 کاربرد متفاوت سنبادهپاک کردن با سنبادهپاک کردن زنگ زدگیتمیز کردن با سنبادهتیز کردن با سنبادهتیز کردن چاقوتیز کردن قیچیچطور از سنباده استفاده کنیمدیسک سنبادهسمباتهسمبادهسمباده زدنسمباده کاریسنبادهسنباده برای افزایش سرعت رشد بذر گیاهسنباده برای برداشتن کرک از روی بافتنیسنباده برای پاک کردن زنگ زدگیسنباده برای تمیز کردن درزها و بندکشی هاسنباده برای تیز کردن ابزارسنباده برای دفع کردن حلزون هاسنباده برای شل کردن درب شیشه و بطریسنباده برگیسنباده به جای مداد تراشسنباده پارچه ایسنباده رولسنباده زنیسنباده کاریسنباده مانع سر خوردنسنباده نواریشرکت ارغوانکاربردهای سنبادهویرا تجارت ارغوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

s-cute jav online 594PRGO-005 Service Nasty Maid Miyu HHH-186 Cry! - !! - Desperately resist! - !! - That figure is the most exciting. - The truth of the leap HEY-010 Tear the pantyhose of the finest slender legs OL and roll it up! - : Anri Hoshizaki CRNX-055 [4K] It's a big mistake to think that it's over because you ejaculate once ... Rui Otokoto YRH-148 100% complete negotiations! - Rumored Amateur Geki Kawa Signboard Girl x PRESTIGE PREMIUM 08 Completely Gachi Without Doing It! - Complete recording of all the naive details of an amateur girl who is confused