9 رنگ مناسب برای هر اتاق

9 رنگ مناسب برای هر اتاق | شرکت ارغوان

رنگ خانه و اتاق شما می تواند هر حسی را القا کند. می تواند بیانگر سلیقه و روحیات شما باشد و روی آدم‌ها با سلایق مختلف تاثیر متفاوت داشته باشد. پس منطقی است که استفاده درست از فام های مختلف یک رنگ را بهتر بشناسیم. فام های مختلف علاوه بر ایجاد روحیه نشاط و سرزندگی در منزل شما، کیفیت زندگی و سلامت روح و روان شما را نیز ارتقا می‌دهند. برای انتخاب بهتر، یافته های علمی به کمک ما آمده‌اند تا از بعد روانشناختی نگاهی به اثرات رنگ های محبوب و کاربردهایی که می توانند داشته باشند بیندازیم. بر همین اساس، 9 رنگ پیشنهادی متخصصین که برای هر اتاقی مناسب است بررسی می کنیم.

رنگ صورتی برای دیوارهای زندان | شرکت ارغوان

صورتی روشن: بهترین رنگ برای فضاهای شلوغ

شواهد زیادی وجود دارد که اثبات می کند رنگ صورتی آرام بخش و تسلی دهنده است. برای مثال، بیش از 40 سال است که رنگ صورتی دیوارهای مراکز اصلاح و تربیت آرامش را برای زندانیان به ارمغان آورده است. دانشمندان معتقدند این فام برای فضاهای شلوغ که افراد آنجا نیاز به یادآوری حفظ آرامش دارند بسیار مناسب است. ترکیب صورتی روشن با سبز و زرد روشن باعث ایجاد حس خوشحالی می‌شود.

با شناخت بیشتر ویژگی های رنگ صورتی می توانیم استفاده های بهتری از آن داشته باشیم.

سبز درخشان رنگ اتاق کودکان | شرکت ارغوان

سبز درخشان: بهترین رنگ برای اتاق کودکان

برای ایجاد حس توازن و یادآوری طبیعت، رنگ سبز فوق العاده است. از آنجایی که رنگ سبز آرامش بخش است، بر اساس یافته‌های علمی، تمام فام های سبز برای بیشتر فضاهای خانه شما قابل استفاده هستند. بیشتر از همه، رنگ سبز درخشان برای اتاق کودکان بسیار دل انگیز است.

با شناخت بیشتر ویژگی های رنگ سبز می توانیم استفاده های بهتری از آن داشته باشیم.

استفاده از رنگ زرد در آشپزخانه | شرکت ارغوان

زرد: بهترین رنگ برای آشپزخانه

رنگ زرد برای آشپزخانه هایی که غذا همانجا صرف می‌شود بسیار رنگ مناسبی است. این رنگ علاوه بر افزایش اشتها سطح انرژی را نیز بالا می برد. اگر جزو کسانی هستید که با صبح زود بیدار شدن مشکل دارید، خوردن صبحانه در آشپزخانه زردرنگ اشتیاق و انگیزه شما را افزایش می‌دهد.

با شناخت بیشتر ویژگی های رنگ زرد می توانیم استفاده های بهتری از آن داشته باشیم.

 

رنگ آبی سیر در اتاق خواب | شرکت ارغوان

آبی سیر: بهترین رنگ برای اتاق خواب

آبی روشن حس هوشیاری و گوش به زنگی را افزایش می دهد. این مطلب را برخی از تحقیقات که به تازگی توسط پیشگامان روانشناسی انجام گرفته نشان می دهد.  این در حالی است که به نظر معماران بزرگ، دیوارهای آبی حس آرامش و امنیت را القا می‌کنند. از این رو برای اتاق خواب‌های بزرگ رنگ آبی رنگ ایده آلی است. ادغام رنگ های آبی سیر با طیف روشن تر، مثل آبی آسمانی، برای ایجاد توازن در ظاهر اتاق توصیه می‌شود.

با شناخت بیشتر ویژگی های رنگ آبی می توانیم استفاده های بهتری از آن داشته باشیم.

استفاده از رنگ قرمز در سالن ورزشی | شرکت ارغوان

قرمز پررنگ: بهترین رنگ برای اتاق ورزش

از نظر طراحان داخلی، اگر به دنبال ایجاد حس شور و انرژی هستید رنگ قرمز درخشان این حس را به فضای شما می‌بخشد. در واقع، بنابر آخرین تحقیقاتی که در حوزه ورزش انجام گرفته، رنگ قرمز می تواند عملکرد جسمانی را تقویت کند. از همین رو بر اساس یافته‌های علمی طیف‌های رنگ قرمز مناسب ترین رنگ برای اتاق ورزش خانه شما و سالن‌های ورزشی است.

 

با شناخت بیشتر ویژگی های رنگ قرمز می توانیم استفاده های بهتری از آن داشته باشیم.

 

بنفش رنگ اتاق کار کارگاه | شرکت ارغوان

بنفش: بهترین رنگ برای کارگاه و اتاق کار

به اعتقاد متخصصین، اگر خارج از چارچوب های تعریف شده همیشگی فکر کنید، رنگ یاسی را رنگ غیرقابل انتظاری می‌بینید. رنگ یاسی حال و هوای رازگونه و تجلی خلاقیت را به همراه دارد. در واقع، یاسی بر خلاف فام های تیره تر بنفش است که عموما با افسردگی و ناامیدی مرتبط هستند. رنگ یاسی برای به کار افتادن قوه تخیل و ابتکار فوق‌العاده است. از این رو بر اساس یافته های علمی رنگ مناسبی برای اتاق کار و کارگاه خانه شما محسوب می شود. ترکیب این رنگ با رنگ های خنثی مثل خاکستری نیز توصیه می‌شود.

با شناخت بیشتر ویژگی های رنگ بنفش می توانیم استفاده های بهتری از آن داشته باشیم.

سفید رنگ غذاخوری | شرکت ارغوان

سفید گرم: بهترین رنگ برای غذاخوری

گویا طیف های رنگ سفید هرگز تمامی ندارند. پس بهترین انتخاب برای اتاق غذاخوری کدام فام سفید است؟ با اینکه ترجیح شخصی حرف اول را می‌زند، سفید گرم حس خوشامدگویی و مهمان نوازی را القا می‌کند.

با شناخت بیشتر ویژگی های رنگ سفید  می توانیم استفاده های بهتری از آن داشته باشیم.

استفاده از نقره ای در راهروی ورودی | شرکت ارغوان

نقره ای: بهترین رنگ برای ورودی ها

با استفاده از رنگ خاکستری در فضای ورودی خانه، حال و هوای آرامش بخش ایجاد کنید. فضای ورودی خانه، به دلیل رفت و آمدهای زیاد و اولین نمایی که هر شخصی پس از ورود از خانه می‌بیند، به عنوان فضایی پرتنش و التهاب آور شناخته می‌شود. رنگ نقره‌ای و خاکستری به رنگ های بی احساس معروف هستند. از همین رو، معماران معتقدند که این رنگ حس خلوتی و سکوت به ورودی خانه می‌دهد. توصیه متخصصان رنگ نقره‌ای مایل به سفید است. بر اساس یافته های علمی این رنگ ورودی خانه شما را روشن و پرنور جلوه داده و به جای سکوت خفقان آور، سکوتی سرزنده و باروح ایجاد می‌کند.

با شناخت بیشتر ویژگی های رنگ نقره ای  می توانیم استفاده های بهتری از آن داشته باشیم.

استفاده از نارنجی در اتاق نشیمن | شرکت ارغوان

نارنجی: بهترین رنگ برای نقاط اصلی و دفاتر خانگی

نارنجی رنگ انرژی بخشی است که حس گرمی به اتاق می بخشد. به اعتقاد دانشمندان، برای نقاط اصلی خانه مثل اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی و اتاق غذاخوری ایده آل است. همچنین، نارنجی رنگ انگیزه بخشی است. از همین رو، برای دفاتر خانگی و اتاق کار منزل شما بسیار مناسب است. توجه داشته باشید که اگر چهار دیوار یک اتاق را نارنجی رنگ کنید کمی دلهره آور می‌شود.

با شناخت بیشتر ویژگی های رنگ نارنجی  می توانیم استفاده های بهتری از آن داشته باشیم.

جمع بندی

به توصیه متخصصین، اگر بخواهید می توانید هر دیوار یک اتاق را رنگی متفاوت بزنید، اما یک دیوار را چند رنگ متفاوت نزنید. در این مطلب 9 رنگ مناسب برای هر اتاق که بر اساس یافته های علمی می‌توانند روی روحیات ما تاثیرگذار باشند بررسی کردیم. با این حال فراموش نکنیم سلیقه و علایق شخصی نقش بسیار مهمی در انتخاب رنگ دارند. همگام سازی سلیقه و یافته های علمی زندگی و محیط اطراف ما را دلچسب تر می‌نماید.

رنگ مناسب هر اتاق | شرکت ارغوان

ویرا تجارت ارغوان

ایده‌هادانستنی‌ها

9 رنگ مناسب برای استفاده در اتاق خواب از دیدگاه علمیآبی سیر: بهترین رنگ برای اتاق خواباصول پایه و مهم انتخاب رنگ دکوراسیون منزلانتخاب بهترین رنگ برای دکوراسیون خانهانتخاب رنگ مناسب خانهبنفش: بهترین رنگ برای کارگاه و اتاق کاربهترین رنگ برای پذیراییچه رنگی برای نقاشی خانه مناسب استدکوردکوراسیوندکوراسیون داخلیدکوراسیون منزلرنگرنگ آمیزی اتاقرنگ اتاق مطالعه باید چگونه باشدرنگ براقرنگ خانهرنگ دیواررنگ روغنیرنگ کردن اتاقرنگ کردن خانهرنگ کردن دیواررنگ ماترنگ مناسب اتاق خواب کوچکرنگ مناسب خانهرنگ مناسب خانه چه رنگی استرنگ های پرطرفداررنگ های محبوبروانشناسی رنگزرد: بهترین رنگ برای آشپزخانهسبز درخشان: بهترین رنگ برای اتاق کودکانسفید گرم: بهترین رنگ برای غذاخوریشرکت ارغوانصورتی روشن: بهترین رنگ برای فضاهای شلوغطراحی دکوراسیونقرمز پررنگ: بهترین رنگ برای اتاق ورزشنارنجی: بهترین رنگ برای نقاط اصلی و دفاتر خانگینقاشینقاشی منزلنقره ای: بهترین رنگ برای ورودی هاویرا تجارت ارغوانویژگی های رنگ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

watch jav XXX-AV-24046 Ayako Fujimori "Saffle is a squirting leaked woman sexual desire processing mature woman's ripe female juice" Part 2 LAF-84 Laforet Girl Vol.84 Intense sexual intercourse with uniform JK: Miyuki Sakura FC2-PPV-2700270 [ASMR ★ Monashi] Frenzy but erotic cyborg again! - Uniform cosplay makes it even more erotic! - SEX more intensely than last time with a lot of Irama! - Emma (22), who loves sex, challenges sound paco again! T28-590 Urara Kanon, who loves Dad's Chi-Po more than his older brother's Chi-Po. 558KRS-064 Cute mature woman I like mature women who are cute even when they get old 10