8 اشتباه متداول در نقاشی ساختمان

8 اشتباه متداول در نقاشی ساختمان | شرکت ارغوان

8 اشتباه متداول در نقاشی ساختمان | شرکت ارغوان


پایه و اساس هر پروژه‌ای که برای اصلاح، نوسازی و یا تغییر دکوراسیون انجام می شود یک نقطه مشترک دارد و آن رنگ آمیزی است. نقاشی سریع ترین، راحت ترین و ارزان ترین راه تغییر و اصلاح اتاق ها، اسباب و وسایل، دکور و بسیاری چیزهای دیگر است. از طرف دیگر، بدون رنگ زیبایی هیچ چیز به چشم نمی‌آید. فرایند نقاشی و رنگ آمیزی، همان قدر که ساده است، به همان سادگی نیز می‌تواند به خاطر اشتباهات سهو و کوچک خراب شود. در این مطلب، 8 اشتباه متداول در نقاشی ساختمان را که هر کسی ممکن است مرتکب شود مرور می کنیم. اجتناب از این اشتباهات خود یک ترفند نقاشی محسوب می شود.

 

انتخاب ابزار نامرغوب

اگر برای انتخاب رنگ باکیفیت وسواس به خرج دهید و رنگ‌های گران قیمت خریداری کنید، ممکن است برای صرفه‌جویی در هزینه ها وسوسه شوید و قلم مو و غلطک ارزان قیمت و احتمالا بی کیفیت تهیه کنید. در نظر داشته باشید که برای گرفتن نتیجه بهتر علاوه بر رنگ خوب، باید از ابزار مرغوب و با کیفیت استفاده کنید. ابزار خوب علاوه بر اینکه کیفیت نهایی کار شما را بالا می برند، روند رنگ آمیزی را نیز سریع‌تر و آسان‌تر می‌کنند. حتما دوست ندارید پرزهای غلطک یا الیاف قلم مو کنده شده و به رنگ روی کار بچسبند و هم رنگ گران قیمت و هم زحمات شما را به باد دهند. در ضمن ابزار خوب همیشه برای شما می‌ماند و بالاخره روزی دوباره مورد استفاده قرار می گیرد. پس ابزار خوب و با کیفیت ولو گران‌تر تهیه کنید.

 

اشتباه متداول در نقاشی ساختمان ابزار | شرکت ارغوان

آماده سازی نامناسب

وقتی صحبت از رنگ آمیزی باشد، آماده سازی قبل از اعمال رنگ از همه چیز مهم تر است. قبل از اجرای رنگ، حتما عیوب کار را اصلاح کنید. اگر دیواری را رنگ می کنید، ترک ها را با بتونه بپوشانید. اگر یک صندلی فلزی را رنگ می کنید، زنگارها را پاک کنید. ناهمواری ها را با سنباده زنی از بین ببرید و گرد سنباده را با پارچه نم دار و یا آغشته به تینر تمیز کنید. قبل از اجرای رنگ، سطح کار را مثل یک برگه کاغذ سفید که آماده پر شدن با ایده های شماست تمیز، صاف و خشک کنید. با این ترفند نقاشی رنگ بهتر به سطح کار می چسبد و نتیجه نهایی تمیز و هموار و بی نقص می‌شود.

 

اشتباه متداول در نقاشی ساختمان ماسک کردن | شرکت ارغوان

چشم‌پوشی از ماسکه کردن

تفاوت یک کار خوب با یک کار فوق‌العاده در توجه کردن به جزئیات است. برای اینکه خطوط صاف، و شیشه و دستگیره های تمیز و بدون لک داشته باشید از نوار چسب کاغذی (ماسکینگ تیپ) برای ماسکه کردن استفاده کنید. با این ترفند نقاشی نتیجه نهایی کاملا حرفه‌ای به نظر خواهد آمد. لبه هایی صاف و بی نقص، بدون بیرون زدگی رنگ بسیار چشم نواز هستند. دور شیشه های پنجره، چارچوب درب، دستگیره‌ها و قرنیزها را محکم با نوار چسب کاغذی بپوشانید، بعد رنگ آمیزی کنید. سپس چسب ها را بعد از خشک شدن رنگ بکنید.

 

اشتباه متداول در نقاشی ساختمان پوشاندن محیط | شرکت ارغوان

بدون پوشش گذاشتن محیط

انگار رنگ ها دوست دارند به نقاطی که نباید، سرایت کنند. حتما حتی قبل از باز کردن قوطی رنگ، اطراف آن را بپوشانید. حتما اسباب و وسایل را از اتاق یا جایی که می‌خواهید رنگ بزنید بیرون ببرید. ساعت، تابلوها و بشقاب های تزئینی را که روی دیوار نصب کرده‌اید بردارید. بعد از آن، تمام کف اتاق را با پارچه های کهنه بپوشانید. همه این کارها وقت زیادی از شما نمی‌گیرند، اما اگر نکنید، بعدا که مجبور شوید لکه‌های رنگ را با زحمت زیاد از نقاط مختلف بتراشید قطعا پشیمان می شوید.

 

اشتباه متداول در نقاشی ساختمان ترفند نقاشی | شرکت ارغوان

نقاشی بدون زیرسازی

هرگز بدون زیرسازی نقاشی را شروع نکنید. بتونه کاری و آسترکشی از خود رنگ زدن مهم‌تر هستند. این مرحله از آماده سازی دیوار باعث می شود رنگ بهتر به سطح بچسبد، ضمنا دوام و عمر بیشتری پیدا کند. به علاوه، فام واقعی رنگ و درخشش رنگ بهتر نمایان می‌شود. این روزها، تنوع محصولات رنگ و آستری زیرسازی را خیلی راحت تر از گذشته کرده است. پس برای این مرحله وقت کافی بگذارید.

 

اجتناب از اشتباهات | شرکت ارغوان

غرق کردن قلمو در رنگ

وقتی تمام قلمو را در رنگ فرو می برید باعث می شود رنگ بین موهای قلمو خشک شود. این امر هم عمر قلمو را کم می‌کند و هم تمیز کردن آن را سخت تر می کند. غلطک نیز از این قاعده مستثنی نیست. در عوض، فقط یک سوم قلمو را به رنگ آغشته کنید. می‌توانید یک ظرف دیگر برای رنگ در نظر بگیرید، میزان کمی از رنگ را در آن بریزید و قلمو را در آن فرو ببرید. در مورد غلتک، از سینی های مخصوص که در بازار موجود هستند استفاده کنید. با این کار هم از قلم مو و غلطک محافظت می کنید، و هم در مصرف رنگ صرفه جویی می کنید. همچنین، رنگ کمتر شره می‌کند در نتیجه تمیزتر کار می کنید.

 

اجتناب از اشتباهات غلتک رنگ و نقاشی | شرکت ارغوان

اعمال زودهنگام لایه دوم

وقتی برای خشک شدن لایه اول رنگ زمان کافی در نظر نگیرید و لایه دوم را اعمال کنید کل کار خراب می‌شود. به دستورالعملی که روی قوطی رنگ آمده توجه کنید و زمان توصیه شده برای خشک شدن رنگ را رعایت کنید. اگر هم مطمئن نیستید 24 ساعت زمان برای خشک شدن لایه اول در نظر بگیرید.

 

اجتناب از اشتباهات ترفند نقاشی ممانعت از خشک شدن رنگ ها | شرکت ارغوان

اجازه دادن به خشک شدن باقیمانده رنگ

اگر تمهیدات لازم را به کار نگیرید، رنگ باقیمانده پروژه شما خشک می شود و برای کاربردهای آتی تقریبا بلااستفاده خواهد شد. برای رنگ های پایه آب، یک پوشش پلاستیکی تمیز را روی قوطی رنگ بگذارید و سر قوطی را محکم ببندید. برای رنگ های روغنی، روی رنگ داخل قوطی حدود 2 سانتی متر آب بریزید و سر قوطی را محکم ببندید. این کار عمر رنگ های باقیمانده را افزایش می دهد.

جمع بندی

در این مطلب 8 اشتباه متداول در نقاشی ساختمان را که اجتناب از آن ها در واقع ترفند نقاشی محسوب می‌شود مرور کردیم. با پیشگیری و جلوگیری از این اشتباهات کوچک کیفیت نقاشی را بالا ببرید. ضمنا در هزینه و وقت خود صرفه جویی کنید. یکی از کارهایی که برای ساده کردن و لذت بردن از نقاشی حین تغییر دکوراسیون و نوسازی می توان انجام داد اجتناب از همین اشتباهات ساده در نقاشی است.

 

 

منبع: سایت بابویلا

 

ویرا تجارت ارغوان

آموزشترفندها

8 اشتباه متداول در نقاشی ساختمانآماده سازی دیوار برای نقاشیآماده سازی نامناسبابزار نقاشیاجازه دادن به خشک شدن باقیمانده رنگاشتباه رنگ آمیزیاشتباه متداول در نقاشی ساختمان انتخاب اشتباه ابزار نقاشیاشتباه متداول در نقاشی ساختمان پوشاندن محیطاشتباه نقاشیاشتباه نقاشی ساختماناشتباهات رایج نقاشی ساختماناشتباهات متداول نقاشی ساختماناعمال زودهنگام لایه دومانتخاب ابزار نامرغوببدون پوشش گذاشتن محیطبدون زیرسازی نقاشی را شروع نکنیدترفند نقاشیتغییر دکوراسیون با نقاشیچشم‌پوشی از ماسک کردنچطور درست نقاشی کنیمخشک شدن رنگدکوراسیون خانهدکوراسیون داخلیرنگ نکنیدشرکت ارغوانغرق کردن قلمو در رنگقلم موماسکه کردن برای نقاشی ساختمانماسکینگ تیپممانعت از خشک شدن رنگ هانقاشی با قلمونقاشی بدون زیرسازینقاشی ساختماننقاشی منزلنوار چسب کاغذیویرا تجارت ارغوان

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fc2 ppv free EMBZ-249 [Housewife's naughty life experience story] Real record! - Really There Was A Woman's SEX Casebook ・ Real Document Situation # A Tall and Glamorous Married Woman Who Came To A Model Interview Natsumi Anzai 083PPP-2426 Married woman visit massage allows me to touch it, so I asked her to ejaculate! - Luxury version (2) AOZ-309Z Big Breasts Girls ● Raw tail line push masked ● 420POW-013 Uemura [Outstanding charm / Beautiful breasts / Gravure-class talent / Transcendental neatness / Former softball club / Beautiful abdominal muscle / Gokkun] A series of people who are fascinated by the transparency and the smile that is outstandingly charming! - A gravure-class talent at the beginning of a magazine! - A transcendental neat and clean girl who is perfect from any angle makes her body swell and acme! STARS-178-Uncensored-Leaked It's been 5 years since I made my AV debut as a SOD female employee! - She who has refused vaginal cum shot stubbornly until now finally lifted the ban on vaginal cum shot! - Raw SEX feels many times better than I had imagined! - Sensitivity Doubled Iki Rolled First Creampie Raw SEX Masami Ichikawa