چند راهکار ساده برای نقاشی منزل

چند راهکار ساده برای نقاشی منزل | شرکت ارغوان

چند راهکار ساده برای نقاشی منزل | شرکت ارغوان


ممکن است بعضی مواقع دیوارهای منازل شما به دلیل کثیف شدن و یا دلزدگی شما نیاز به رنگ آمیزی داشته باشند و شما به دلیل هزینه های آن از انجام این کار صرف نظر کنید. در این مقاله سعی داریم چند راهکار ساده برای نقاشی منزل که موجب کاهش هزینه های شما نیز می شود ارائه کنیم. 

در ابتدا باید بگوییم که برای کم شدن هزینه های دستمزد نقاش، این کار را حتی خودتان هم می توانید انجام دهید. بهتر است نقاشی منازل خود را در فصل های تابستان و بهار که امکان باز گذاشتن در و پنجره ها را دارید انجام دهید تا بوی مواد شیمیایی حاصل از آن به راحتی از فضا خارج شود. همچنین لازم است قبل از شروع فرایند نقاشی لوازم و ابزار مورد نظر را که در ادامه به آن خواهیم پرداخت تهیه کنید. در ضمن قبل از شروع، لوازم اضافی را از محل مورد نظر در وسط اتاق و یا در اتاقی دیگر جمع و روی آن را با ملافه ای بپوشانید.

لوازم مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

لباس کار – قلم نقاشی – غلطک – کاردک – نردبان – سمباده – دستمال تمیز

لباس کار

فردی که قصد رنگ کردن فضایی را داشته باشد، بایستی یک دست لباس مخصوص (یا لباس کهنه ای که دیگر از آن استفاده نمی‌کند و امکان ریختن رنگ روی آن وجود داشته باشد) برای نقاشی داشته باشد. یک نوار چسب کاغذی (ماسکینگ تیپ) نیز جهت ماسکه کردن و تمیز نگهداشتن حاشیه دیوارها و قرنیزها باید در دسترس او باشد.

قلم موی نقاشی

قلم مو متداول ترین ابزار نقاشی است و از تعداد زیادی الیاف به باریکی مو تشکیل شده که به یک دسته وصل هستند و بیشتر برای کارهای ظریف و نقاشی لبه ها و حاشیه های باریک استفاده می شود. معمولا برای رنگ کردن یک فضا به چند قلم مو در سایزهای متفاوت نیاز خواهید داشت که می توانید آن را از فروشگاه های رنگ و ابزار تهیه کنید.  

غلطک نقاشی ساختمان

برای رنگ کردن منزل، شما علاوه بر قلمو به غلطک نیز نیاز دارید. ممکن است برخی از افراد با این ابزار کاربردی آشنا نباشند به همین دلیل توضیح کوتاهی در این مورد خواهیم داد. غلطک ابزاری استوانه ای شکل برای انجام کارهای غیرظریف بوده و سطوح عریض را با آن رنگ می کنند. همچنین کمک بسیار زیادی در تسریع روند رنگ آمیزی و یک دست نمودن رنگ سطوح دارد. غلطک ها نیز اندازه ها و کاربردهای گوناگونی دارند.

نردبان نقاشی

وجود نردبان های دو طرفه برای نقاشی ساختمان لازم و ضروری می باشد. اندازه نردبان باید متناسب با بلندی دیوارها بوده تا به راحت تر رنگ کردن سقف منزل کمک کند. نردبان های معمولی یک طرفه که به دیوار تکیه داده می شوند به هیچ عنوان برای کار نقاشی ساختمان مناسب نیستند (در صورت نبود نردبان دو طرفه از چهار پایه نیز می توان استفاده کرد).

کاردک

معمولا از کاردک برای تمیز کردن لکه های رنگ استفاده می کنند و همیشه همراه یک نقاش می باشد. لازم به ذکر است که ابزارهای حرفه ای تر نقاشی ساختمان برای کارهای تخصصی نقاشی وجود دارند که در موارد خاص استفاده می شوند.

نکات بسیار مهمی که باید برای رنگ آمیزی به آن توجه داشت

در ادامه چند راهکار ساده برای نقاشی منزل برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

 

انتخاب رنگ و تست آن در روشنایی

شما باید در ابتدا رنگی را که انتخاب می کنید بر روی دیوار تست کنید و ببینید که در طول روز چه تغییری می‌کند. باید توجه داشته باشید که رنگ ها در نور مصنوعی و نور خورشید متفاوت به نظر می رسند، بنابراین در رنگ آمیزی منزل خود به این نکته بسیار دقت کنید. برای انجام این تست می توانید رنگ های مورد نظر خود را بر روی کاغذ A4 زده و بعد از خشک شدن، پرداخت نهایی کار خود را مشاهده کنید. با انجام این کار از انتخاب رنگ مورد نظر خود پشیمان نخواهید شد.

رنگ های مات نور را به خود جذب می کنند بنابراین تیره تر به نظر می رسند و رنگ های براق نیز نور را منعکس نموده و روشن‌تر هستند. اما مسئله ای که باید به آن توجه کرد این است که رنگ های مات به راحتی کثیف شده و به سختی تمیز می‌شوند اما نواقص دیوار را کمتر نشان می‌دهند. تمیز کردن رنگ های براق کار آسانی است اما برای پوشاندن نواقص دیوار مناسب نیستند. رنگ سقف الزاما نباید سفید باشد، اما اگر رنگ دیوارهای خود را سفید انتخاب نموده اید بهتر است رنگی متفاوت به سقف ها بزنید و آن را در روشنایی زیاد تست کنید.

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با ۹ رنگ مناسب برای هر اتاق  مقاله مربوط را مطالعه بفرمایید. 

آماده سازی خانه برای شروع رنگ آمیزی

بهتر است قبل از شروع رنگ زدن تمامی وسایل را از اتاق بیرون برده و یا بر روی آن پارچه ای ارزان قیمت که نیازی به آن ندارید انداخته تا از کثیف شدن آن ها جلوگیری شود (پارچه هایی از جنس پلاستیک در بازار موجود است که چکه های رنگ را به خود جذب نموده و از سر خوردن آن جلوگیری می کند). شما به کاغذ سنباده، یک پارچه مرطوب برای تمیز کردن دیوارها، و یک کاردک نیاز خواهید داشت.

برطرف نمودن حفره های دیوار

توجه داشته باشید که اگر حفره (جای میخ)، ترک و یا درزی بر روی دیوار وجود داشته باشد، ممکن است کیفیت کار شما را پایین بیاورد؛ پس بهتر است قبل از رنگ با استفاده از بتونه، کاردک و یا چاقو نواقص را برطرف نموده سپس اقدامات لازم را انجام دهید. برای از بین بردن حفره‌ها می توانید از  سنباده  و یا بتونه های آماده موجود در بازار استفاده کنید. 

استفاده از رنگ های آستری به عنوان زیرکار

برای بهتر شدن کیفیت کار (چسبندگی بالا، ماندگاری طولانی مدت رنگ و جلوه بیشتر)، لازم است لایه اول را از آستری‌های هم رنگ با رنگ مورد نظر استفاده کنید سپس رنگ اصلی را بزنید.

همیشه از بالا به پایین رنگ بزنید

دقت داشته باشید که هیچ وقت قلم را از پایین به بالا نکشید، چرا که با این کار رد قلم مو بر روی رنگ باقی می ماند.

ویرا تجارت ارغوان

آموزشخودت انجام بده

آماده سازی خانه برای شروع رنگ آمیزیابزار نقاشی ساختماناستفاده از رنگ های آستری به عنوان زیرکارانتخاب رنگ و تست آن در روشناییبتونه آمادهبرطرف نمودن حفره های دیوارچند راهکار ساده برای نقاشی منزلسنبادهشرکت ارغوانغلطک نقاشی ساختمانقلم مو در سایزهای متفاوتقلم موی نقاشیکاردکلباس کارلوازم مورد نیاز برای نقاشی ساختمانلوازم مورد نیاز نقاشی منزلماسکینگ تیپنحوه انتخاب رنگنردبان نقاشینکات بسیار مهمی که باید برای رنگ آمیزی به آن توجه داشتنکات مهم در رنگ آمیزیهمیشه از بالا به پایین رنگ بزنیدویرا تجارت ارغوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *