نقاشی ساختمان با غلطک

نقاشی ساختمان با غلطک | شرکت ارغوان

استفاده از غلطک (غلتک) نقاشی روشی آسان و سریع برای تغییر دکوراسیون داخلی و خارجی است. نقاشی ساختمان با غلتک می تواند باعث صرفه جویی در وقت شما شود. در مقایسه با قلمو، غلطک می تواند سطح وسیعی را در آن واحد پوشش دهد. با این حال، برای اینکه نتیجه کار مطلوب و یکنواخت شود نکاتی را باید رعایت کرد. در این مطلب روش درست نقاشی ساختمان با غلطک را توضیح می دهیم.

 

انتخاب غلطک مناسب نقاشی ساختمان | شرکت ارغوان

انتخاب غلطک مناسب

غلتک ها انواع و اقسام گوناگونی دارند که هر کدام مناسب رنگی خاص هستند. پیش از شروع پروژه، در انتخاب غلتک دقت کنید. از غلتک هایی استفاده کنید که رول غلتک خوب و محکم روی فریم سوار می شوند و حین اجرای رنگ جدا نمی شوند یا لق نمی‌زنند. غلطک های بی کیفیت یکبار مصرف هستند و حین استفاده برای شما محدودیت ایجاد می کنند. پس بهتر است برای غلتک باکیفیت هزینه کنید تا علاوه بر اجرای راحت رنگ بتوانید بعدها نیز از آن استفاده کنید.

با توجه به مساحت و ارتفاع دیوار از غلتک استفاده کنید. استفاده از غلتک های پهن تر برای دیوارهای عریض تر باعث افزایش سرعت انجام کار می شوند. برای رنگ کردن سقف، از غلتک های دسته بلند به اصطلاح تلسکوپی استفاده کنید تا از دردسر و خطرات استفاده از نردبان خلاص شوید. 

 

آب بندی غلطک

غلتک های نو باید قبل از استفاده آب بندی شوند. برای این کار ابتدا با استفاده از یک پرزگیر یا برس گربه و یا چسب نواری، پرزهای اضافه و شل رول غلتک را بگیرید تا حین اجرای رنگ به سطح کار نچسبند. سپس با آب رول غلتک را بشویید. غلتک را چندبار محکم تکان دهید تا آب از آن خارج شود و با دستمال خشک کنید. بهتر است رول غلتک کمی مرطوب باشد. فقط نباید قطرات آب از آن چکه کند. مرطوب بودن رول باعث می شود رنگ سریع تر و به طور یکنواخت به رول غلتک بچسبد و آماده اجرا روی سطح شود.

 

سینی غلطک | شرکت ارغوان

سینی غلتک

برای آغشته کردن غلتک به رنگ باید از سینی غلتک استفاده کنید. سینی غلتک به راحتی و تسریع کار کمک می کند و باعث صرفه جویی در مصرف رنگ می شود. به علاوه کثیفی و پاشیدن رنگ به اطراف به حداقل می رسد.

سینی غلطک نیز اندازه های متفاوتی دارد. نکته مهم این است که باید حداقل به اندازه عرض رول غلتک باشد تا غلتک به راحتی داخل آن قرار بگیرد.  اندازه بزرگ سینی غلطک برای تمامی غلطک ها قابل استفاده است.

سینی غلتک دارای قسمتی کاسه مانند و گود است که برای نگهداری رنگ تعبیه شده است. قسمت دیگر سینی غلتک شامل سطحی با فرورفتگی ها و برجستگی هایی شبکه مانند است که برای خارج کردن رنگ اضافه از غلطک استفاده می شود.

 

رنگ کردن دیوارها با غلتک نقاشی

برای آغشته کردن غلتک به رنگ، مقدار کمی رنگ داخل گودی سینی غلتک بریزید. رول غلتک را داخل رنگ گذاشته و چندبار بغلتانید تا پوششی یکنواخت روی رول را بپوشاند. باید حدود نیمی از ضخامت رول غلتک به رنگ آغشته شود. سپس چندمرتبه غلتک را روی سطح مشبک حرکت می دهیم تا رنگ های اضافه از غلطک جدا شوند و به قسمت کاسه مانند سینی برگردند. اگر رول غلتک را مرطوب نکرده باشید در این مرحله باید وقت بیشتری صرف کنید.

 

سینی غلتک نقاشی | شرکت ارغوان

رنگ کردن کنج ها و چهارچوب ها با غلتک سخت است و شاید اصلا ممکن نباشد. اگر هم موفق به رنگ زدن این قسمت ها شوید احتمالا بعد از خشک‌شدن، رد غلتک باقی می ماند. این قسمت ها را با قلم مو پوشش دهید.

 

نحوه حرکت دادن غلطک

نقاشی ساختمان با غلطک آسان است. فقط کافی است چند ترفند ساده را رعایت کنید تا نتیجه دلخواه را بگیرید. غلتک را روی دیوار از سمت پایین به بالا، به صورت زیگزاگ مثل W یا N و کمی اریب حرکت دهید. برای شروع، رنگ‌زدن را با حدود 15 سانتی‌متر فاصله از کنج دیوار و 30 سانتی‌متر فاصله از سقف و کف شروع کنید. بیشتر رنگ روی غلتک با همین تماس اول به دیوار منتقل می‌شود. قسمت‌های کناری که بدون رنگ گذاشته شده برای این است که در ادامه رنگ روی دیوار را به طور یکنواخت روی کل سطح پخش کنید.

برای پوشش دهی بهتر و راحت‌تر دیوارهای بزرگ، سطح مورد نظر را به قسمت‌های کوچک فرضی تقسیم کنید. یعنی یک مساحت 1 متر در 1 متر را در نظر بگیرید، طبق روش بالا غلتک آغشته به رنگ را روی دیوار بنشانید و بعد از آن رنگ را پخش و یکنواخت کنید. این روند را برای پوشش دادن کل سطح، قسمت به قسمت ادامه دهید.

 

نحوه حرکت دادن غلتک نقاشی | شرکت ارغوان

پخش کردن رنگ

در مرحله اول غلتک را به صورت اریب و از پایین به بالا روی سطح می‌غلتاندیم. برای پخش کردن رنگ روی قسمت‌های بدون رنگ، از حرکات بالا و پایین و چپ و راست استفاده کنید. تمام قسمت‌های کناری که بدون رنگ گذاشته بودید پوشش دهید.

برای پخش‌کردن رنگ، فشار زیاد به غلتک وارد نکنید چرا که باعث می‌شود رد غلتک روی دیوار باقی بماند و سطح کار رگه‌رگه شود. همچنین رنگ به رول می‌چسبد و روی غلتک جمع می‌شود. فشار کم به غلتک نیز باعث می‌شود دست شما زود خسته شود. اگر دیدید غلتک به دیوار می‌چسبد و رنگ را پخش نمی‌کند نباید فشار بیشتری وارد کنید. این مسئله یعنی باید غلتک را به رنگ بیشتری آغشته کنید.

برای اینکه سطح نهایی یکنواخت و صاف شود از حرکات طولانی و موازی غلتک استفاده کنید. این کار باید قبل از خشک شدن کامل رنگ انجام شود. برای پوشش دادن سطوح نزدیک به سقف و کف، غلتک را به صورت افقی حرکت دهید.

بعد از خشک شدن لایه اول، لایه بعدی رنگ را اجرا کنید. رنگ‌های روغنی معمولا بعد از 24 ساعت خشک می‌شوند. رنگ‌های لاتکس معمولا زودتر خشک می‌شوند و بعد از حدود 4 ساعت آماده اجرای لایه بعد می‌شوند.

 

نقاشی ساحتمان با غلتک | شرکت ارغوان

تمیز کردن غلطک

بعد از اتمام کار غلتک را با آب گرم و کف صابون بشویید و خشک کنید. ماندن رنگ روی غلطک باعث خرابی و بی استفاده شدن آن می شود. اگر در حین انجام پروژه برای مدت کوتاه، مثلا چند ساعت از غلتک استفاده نمی کنید، آن را با کیسه پلاستیک بپوشانید تا مانع رسیدن هوا و خشک شدن رنگ روی غلتک شود.

 

 

ویرا تجارت ارغوان

آموزشخودت انجام بده

آب بندی غلطکآموزش گام به گام نقاشی ساختمان با غلطکآموزش نقاشی ساختمان با غلطکاموزش نقاشی با غلطکانتخاب غلطک مناسبانواع غلتک نقاشیتمیز کردن غلطکچطور از غلتک نقاشی استفاده کنیمچطور با غلطک نقاشی کنیمرنگ کردن دیوارها با غلتک نقاشیروش نقاشی با غلتکسینی غلتکسینی غلطکشرکت ارغوانغلتکغلتک نقاشیغلطکغلطک نقاشینحوه حرکت دادن غلطکنحوه نقاشی با غلتکنقاشی با غلتکنقاشی با غلطکنقاشی دیوار با غلطکنقاشی ساختماننقاشی ساختمان با غلطکویرا تجارت ارغوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

watch tokyo hot jav free FAJS-015 A thrilling SEX that fits in hiding the woman next door when you get tired of your bride! - !! NATR-679 Marumaru! - Kaoru Shimazu NHDTB-058 Aim in the field! - JK2 that pulls the lead attached to the suction clitoris and leaks it with a crab crotch BF-525 Alumni Association Cuckolded by NTR Students 422ION-0107 De M woman who will serve so that she likes saffle more than her boyfriend and can be promoted to her somehow