محاسبه مقدار رنگ برای نقاشی ساختمان

محاسبه مقدار رنگ برای نقاشی ساختمان | شرکت ارغوان

محاسبه مقدار رنگ برای نقاشی ساختمان | شرکت ارغوان


همان طور که می دانید، رنگ کردن خانه و تغییر دکوراسیون منزل و محل کار در بین افراد، به خصوص کسانی که به انجام پروژه‌های خودت انجام بده علاقه دارند بسیار متداول است. نقاشی و رنگ آمیزی ساده ترین و ارزان ترین راه برای نوسازی و زیباسازی خانه و محل کار محسوب می شود. معمولا اولین سوالی که هنگام تهیه ابزار و لوازم نقاشی برای افراد پیش می‌آید این است که چه مقدار رنگ برای نقاشی خانه لازم دارند. در این مطلب قصد داریم به نحوه محاسبه مقدار رنگ برای نقاشی ساختمان و نیز عوامل و پارامترهایی که باید موردتوجه قرار بگیرند بپردازیم. ضمن اینکه از طریق محاسبه گر رنگ که در ادامه مشاهده می کنید، می توانید مقدار رنگ مصرفی را حساب کنید.

محاسبه گر رنگ مصرفی

در این محاسبه گر ابتدا نوع رنگ موردنظر خود را انتخاب کنید. پوشش دهی انواع رنگ های روغنی، اکریلیک و پلاستیک کمی متفاوت است. ضمن اینکه باید در نظر داشته باشید که کیفیت رنگ نقش مهمی در میزان پوشش دهی و ظاهر نهایی رنگ اجراشده دارد. شاید رنگ های باکیفیت کمی گران تر باشند اما میزان پوشش د هی، کیفیت نهایی رنگ، دوام و ماندگاری رنگ را تضمین می‌کنند.

در قسمت بعدی اندازه عرض و ارتفاع دیوار را مشخص کنید. با کلیک بر روی علامت (+) می توانید اندازه دیوارهای بیشتری را محاسبه کنید. ضمن اینکه با کلیک بر روی علامت (X) مقابل هر سطر می توانید مقدار اضافه شده را حذف کنید. سپس اندازه درب و پنجره ها را وارد کنید تا از مساحت کل کسر شود.

معمولا برای اینکه سطح موردنظر زیبایی و جلوه مطلوب تری داشته باشد با 2 یا حتی 3 لایه رنگ پوشش داده می‌شود. با تیک زدن گزینه «در صورتیکه میخواهید دو دست رنگ بزنید تیک اینجارو بزنید!» مقدار رنگ شما 2 برابر محاسبه می شود.

بر روی سطوح گچی، چوبی و سایر سطوح متخلخل منافذی وجودی دارند که باعث جذب رنگ می شوند. این موضوع هم باعث افزایش رنگ مصرفی می شود و هم رنگ نهایی کدر می شود. برای حل این موضوع باید از پوشش های زیرکار مثل روغن الیف، روغن زیرکار، آستری های پایه آب و غیره استفاده کرد. در قسمت «محاسبه زیرکار» میزان پوشش دهی پوشش های زیرکار را محاسبه کنید.

در قسمت «محاسبه رنگ سقف» نیز میزان رنگ مصرفی برای سقف را محاسبه کنید.

 

حجم و وزن رنگ ها

قبل از اینکه به نحوه محاسبه مقدار رنگ برای نقاشی ساختمان بپردازیم باید بدانید که انواع رنگ های ساختمانی در حجم و وزن های مختلف در بازار موجود هستند. هر لیتر رنگ معادل یک کیلو است. حجم های متداول رنگ ها شامل موارد زیر هستند:

  • ربعی: معادل 250 گرم
  • نیمی: معادل نیم کیلو یا 500 گرم
  • کوارت: یا همان کیلو معادل 1 کیلوگرم
  • گالن: معادل 3.7 کیلوگرم (ممکن است از 3.5 تا 4 کیلو متغیر باشد)
  • دبه: معادل 12 کیلو
  • حلب: معادل 21 کیلو

 

همیشه کمی بیشتر از میزان محاسبه شده رنگ تهیه کنید. در ضمن حجم های بزرگ تر رنگ ارزان‌تر و به صرفه‌تر هستند. به عنوان مثال، سه قوطی رنگ یک کیلویی از لحاظ قیمت برابر با یک گالن رنگ است که حدود 4 کیلو رنگ می شود.

 

یک فرمول ساده برای محاسبه مقدار رنگ

برای محاسبه میزان رنگ مورد نیاز برای نقاشی دیوارهای یک اتاق، ابتدا باید مساحت دیوارها را جداگانه محاسبه و سپس با هم جمع کنید. عرض هر دیوار را در ارتفاع آن ضرب کرده تا مساحت یک دیوار را حساب کنیم و با جمع کردن مساحت هر دیوار به مساحت کل اتاق می‌رسیم. همچنین می توانید عرض همه دیوارها را با هم جمع کنید، سپس در اندازه ارتفاع اتاق ضرب کنید.

حالا باید تعیین کنید چه مقدار از سطح اتاق نیاز به رنگ دارد و چه مقدار نیاز به رنگ ندارد یا می خواهید رنگی متفاوت برای آن استفاده کنید. معمولا قرنیزهای اتاق یا نیازی به رنگ ندارند یا با رنگی متفاوت از رنگ دیوار پوشش داده می شوند. رنگ درب و پنجره نیز می تواند از این قاعده پیروی کند. ضمن اینکه شیشه های پنجره نیازی به رنگ آمیزی ندارند، بنابراین مساحت پنجره ها را محاسبه و از مساحت کل اتاق کم می کنیم. به طور معمول، مساحت یک درب، با احتساب هر دو طرف آن، حدود 6 مترمربع می شود.

 

عوامل موثر در میزان مصرف رنگ

در محاسبه میزان رنگ مورد نیاز باید به نوع سطح موردنظر توجه کرد. دیوارهای پیش ساخته و دیوارهای گچی که از قبل رنگی ندارند به رنگ بیشتری نیاز دارند، چرا که رنگ را به خود جذب می کنند. سطوحی که با لایه آستری پوشش داده شوند نیاز به رنگ کمتری دارند.

گاهی ممکن است برای رسیدن به کیفیت دلخواه مجبور باشیم بیشتر از یک لایه رنگ اعمال کنیم. دیوارهایی که از قبل رنگ ندارند، یا نقاط ترمیم شده زیادی دارند، و همچنین زمانی که بخواهید روی لایه رنگ قبلی رنگی روشن تر اجرا کنید، به بیش از دو لایه رنگ نیاز دارند.

 

دقت داشته باشید که ابزار نقاشی نیز نقش کوچکی در محاسبه میزان رنگ مصرفی دارند. غلطک های نقاشی ابزاری هستند که علاوه بر راحتی اجرا، به مصرف بهینه رنگ کمک می‌کنند چرا که شره کردن رنگ را به حداقل می رسانند. با این حال برای رنگ آمیزی سطوح باریک مثل چهارچوب درب و پنجره و نیز کنج ها و نقاط تلاقی دیوارها باید از قلم مو استفاده کرد. نقاشی با رنگپاش میزان مصرف رنگ را افزایش می دهد.

 

قاعده کلی

به عنوان یک قاعده کلی هر گالن رنگ (حدود4 کیلو) برای پوشش دادن مساحتی معادل 30 مترمربع کافی است. البته برای این قاعده کلی رنگی با کیفیت، با غلظت بالا که قابلیت رقیق شدن و در نتیجه افزایش حجم رنگ را داشته باشد در نظر گرفته می شود. ضمنا این قاعده فقط برای یک لایه رنگ صدق می کند، در حالیکه برای رسیدن به کیفیت مطلوب باید دو یا سه لایه رنگ روی سطح اعمال کرد. پس معمولا لازم است این عدد 2 یا 3 برابر شود.

 

همان طور که پیش از این توصیه کردیم، کمی بیشتر از مقدار محاسبه شده رنگ تهیه کنید. به هر حال با رنگ های اضافه کارهای زیادی می توانید انجام دهید

 

 

ویرا تجارت ارغوان

 

آموزشدانستنی‌ها

ابزار محاسبه گر رنگاندازه رنگ مصرفی برای نقاشیچطور مقدار رنگ لازم را حساب کنیمچقدر رنگ برای نقاشی ساختمان لازم استچقدر رنگ برای نقاشی نیاز دارمچقدر رنگ لازم استچقدر رنگ لازم دارمچه مقدار رنگ برای نقاشی لازم استحجم و وزن رنگ هاخودت انجام بدهرنگ آمیزی خانهشرکت ارغوانعوامل موثر در میزان مصرف رنگفرمول محاسبه رنگمحاسبه رنگمحاسبه رنگ مصرفیمحاسبه گر رنگمحاسبه گر رنگ آنلاینمحاسبه گر رنگ مصرفیمحاسبه مقدار رنگمحاسبه مقدار رنگ برای نقاشی ساختمانمحاسبه مقدار رنگ مصرفی برای نقاشی منزلمحاسبه میزان رنگ مصرفیمحاسبه میزان مصرف رنگمیزان رنگ مصرفیمیزان رنگ موردنیازنحوه محاسبه رنگنقاشی ساختمانویرا تجارت ارغوانیک فرمول ساده برای محاسبه مقدار رنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

观看Jav FC2-PPV-2689412 [ASMR ★ Monashi] 因为是百货店店员所以幽默风趣出众!? - 喜欢泡温泉的黑发可爱的Miku-chan(22岁)挑战声音paco! 285ENDX-352 三枪是由Geki Kawa Dai 尖叫肮脏的小JD! MASM-003 我的房子被一个厚脸皮的离家出走的女孩劫持了! - 被诅咒压垮大人的自尊心被逆向挤压的加贺麻衣 AKBS-010 换妻地下社我要拥抱别人 ABP-646-Uncensored-Leaked Spocos 出汗 SEX 4 生产 ! - Athletic Association Maria Aine act.11 Sportswear Fetishism x Super Model Class BODY