خوش آمدید
فام مناسب سفید برای نقاشی منزل | شرکت ارغوان

رنگ سفید به دلیل ویژگی های منحصربه فردی که دارد، در طراحی دکوراسیون منزل کاربرد زیادی دارد. سفید فضا را شاداب تر، پرنورتر و بزرگ تر جلوه می‌دهد و روی حال و هوای منزل و همچنین روحیه و حس ما تاثیر مثبت می‌گذارد. سفید در تمام اتاق های یک ساختمان قابل استفاده است، به همین دلیل رنگی چندمنظوره محسوب می شود. اما سفید ته رنگ های مختلفی دارد. فام های مختلف سفید می‌توانند به گونه ای متفاوت روی فضای اتاق و حس و حال ما تاثیر بگذارند. در این مطلب قصد داریم تا ضمن آشنایی بیشتر با فام ها و ته رنگ های رنگ سفید، به انتخاب فام مناسب سفید برای نقاشی منزل و اتاق ها و فضاهای مختلف خانه و حتی محل کار کمک کنیم.

 

 

 

طراحی دکوراسیون با فام های مختلف سفید | شرکت ارغوان

مفهوم ته رنگ

حقیقت این است که سفید اصلا در بین رنگ ها دسته بندی نمی شود یا در نهایت به عنوان یک رنگ خنثی در کنار مشکی و خاکستری قرار می‌گیرد. هیچ رنگی نمی تواند به اندازه سفید با دیگر رنگ ها ترکیب شود، رنگ و جلوه آن ها را به خود بگیرد و حتی زیبایی خود را چند برابر کند. به دلیل همین خصوصیت، سفید ته رنگ ها و فام های متنوعی را شامل می شود؛ نکته ای که معمولا از چشم ما پنهان است و یا نادیده گرفته می‌شود.

سفید خالص که به سفید پاک نیز معروف است مثل رنگ کاغذ تحریر است که ته رنگی بسیار اندک و نامحسوس دارد. سفید گرم، سفید آنتیک، سفید خامه ای و سفید وانیلی ته رنگ زرد، صورتی و یا قرمز دارند. کافی است به کاتالوگ رنگ هایی که از تنوع بالایی برخوردار هستند مراجعه کنید و به تفاوت های اندک بین رنگ های سفید داخل کاتالوگ که در کنار یکدیگر چیده شده نگاهی بندازید. سفید سرد ته رنگی از خاکستری، آبی یا سبز دارد. همین تفاوت های کوچک در فام های سفید است که رنگ آمیزی و نقاشی با سفید را فوق العاده جذاب می‌کند.

 

 

 

اتاق خواب سفید با تابلوی نقاشی رنگی | شرکت ارغوان

سفید خالص

فام سفید خالص را می توانید در برف، پارچه های کتان و ظروف چینی ببینید. استفاده از سفید خالص روی دیوار و همچنین لبه ها و قرنیزها می‌تواند به عنوان پس زمینه ای مناسب برای وسایل و لوازمی که خاکستری تیره هستند محسوب شود. همچنین گیاهان که طبیعتا رنگ سبز دارند و کفپوش های چوبی که اصولا فام گرم دارند در کنار سفید خالص جلوه زیباتری پیدا می‌کنند.

سفید خالص برای اجرای تکنیک فام روی فام بسیار مناسب است و جلوه خاصی به لایه های رنگ که روی یکدیگر اجرا می شوند می‌بخشد. سفید خالص با هر نوع لوازم منزل، از هر نوع سبک و سیاقی سازگار است، کمترین مقدار ته رنگ را دارد و ظاهری تمیز و پاک به فضای اتاق‌هایی که از نور طبیعی کافی برخوردارند می‌دهد.

 

 

اتاق سفید در کنار مشکی و صندلی فیروزه ای | شرکت ارغوان

 

در کنار سفید خالص از مشکی استفاده کنید، سپس یک رنگ شاخص، مثلا یک گلدان یا یک تابلوی نقاشی به رنگ زرد، بنفش یا سبز به دکور اتاق اضافه کنید. این ترکیب جلوه بسیار زیبایی ایجاد می‌کند.

همچنین برای فضاهایی که نورگیر کمی دارند سقف را سفید خالص رنگ بزنید تا نور اتاق بیشتر شود.

 

 

 

اتاق سفید با گلدان سبز و فرش تیره | شرکت ارغوان

سفید گرم

سفید گرم برای سبک های سنتی، مدرن و غیررسمی مناسب و زیبا است. سفید آنتیک یا سفید خامه ای در کنار رنگ های گرم و فام های خنثی و همچنین چوب های طبیعی، فضایی آرام بخش ایجاد می‌کنند. سفید گرم فضا را دلبازتر و روح افزا می‌کند. در تقابل با رنگ های تیره که می تواند برای سطح کفپوش یا قالیچه به کار گرفته شود، جلوه لوازم و دیوارهایی که به رنگ سفید گرم هستند بیشتر می‌شود.

خانه های سنتی و قدیمی که دیوارهای گچی دارند با رنگ های سفید گرم ظاهر روشن تر و سرزنده تری پیدا می‌کنند. از سفید گرم برای کابینت‌های آشپزخانه استفاده کنید. این کابینت‌ها هم ظاهری تمیز و پاک پیدا می‌کنند و هم از بی روحی و کسل کنندگی بیرون می آیند.

 

 

اتاق سفید با نورگیر طبیعی | شرکت ارغوان

 

سفید گرم برای اتاق هایی که هم نورگیر طبیعی خوبی دارند و هم نور مصنوعی خوبی برای آن ها فراهم شده، چه اتاق هایی که پنجره های شمالی دارند و چه اتاق هایی که پنجره های جنوبی دارند، مناسب است. نور طبیعی که از پنجره های شمالی به داخل می‌تابد فام سرد دارد و نوری که از پنجره های جنوبی می‌تابد فام گرم. سفید گرم اثر هر دو را خنثی کرده و توازن ایجاد می‌کند، برای همین برای هر دو مورد مناسب است.

 

 

 

اتاق سفید با طراحی مدرن و پرده آبی کفپوش قهوه ای | شرکت ارغوان

سفید سرد

همانطور که پیش از این ذکر شد، سفید سرد یا سفید خاکستری ته رنگ خاکستری، آبی یا سبز دارد. این سفید مدرن و امروزی است و به خصوص با اسباب و لوازم امروزی و همچنین کفپوش های چوبی که فام گرم دارند به خوبی سازگاری پیدا می‌کند.

سفید سرد اگر به صورت چندلایه در طراحی دکوراسیون به کار گرفته شود، حس آرامش القا می‌کند. برای جلوه بیشتر آثار هنری مثل تابلوهای نقاشی و صنایع دستی، از سفید سرد به عنوان پس زمینه استفاده کنید. اتاق هایی که رو به جنوب هستند و نور گرم به داخل آن ها می‌تابد، با سفید سرد جلوه زیباتری پیدا می‌کنند. به رنگ لوازم خانه خود دقت کنید. اگر رنگ اصلی و قالب لوازم خانه کرم رنگ است مراقب باشید تا سفید سرد باعث یکنواختی و کسل کنندگی فضای اتاق نشود.

 

 

طراحی دکوراسیون با سفید سرد | شرکت ارغوان

جمع بندی

در این مطلب درباره انتخاب فام مناسب سفید برای نقاشی منزل صحبت کردیم. دیدیم که فام ها و ته رنگ های مختلف سفید چگونه می‌توانند در حال و هوای خانه تاثیرگذار باشند. سفید می‌تواند رنگ‌های پیرامون خود را قوی تر و زیباتر جلوه دهد و آنها را منعکس کند. با توجه به رنگ لوازم و اسباب اتاق فام مناسب سفید را انتخاب و از آن بهره ببرید.

 

 

منبع: سایت لوئس

 

ویرا تجارت ارغوان

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.