رنگ کردن قاب گوشی موبایل

رنگ کردن قاب گوشی موبایل | شرکت ارغوان

همه ما از قاب های گوشی برای محافظت از گوشی و همچنین تزئین موبایل استفاده می‌کنیم. ضمن اینکه خیلی از افراد، برای تنوع هم که شده، چندین قاب گوشی دارند و هر از چندگاهی آن را عوض می کنند. قاب های گوشی معمولا از جنس سیلیکون یا پلاستیک هستند. تزئین و رنگ آمیزی قاب گوشی سیلیکونی ساده است و شما می توانید در حداقل زمان ممکن با انواع رنگ ها و سایر مواد قاب گوشی خودتان را به شکلی که دوست دارید تزئین و نو کنید. در این مطلب درباره نحوه رنگ کردن قاب گوشی موبایل و تزئین قاب گوشی صحبت می کنیم.

 

رنگ کردن قاب موبایل با رنگ اکریلیک دلخواه | شرکت ارغوان

انتخاب رنگ مناسب برای رنگ کردن قاب موبایل

برای رنگ آمیزی قاب موبایل هر رنگی که دلخواه شما است می توانید استفاده کنید. اما نکته اصلی نوع رنگی است که می‌خواهید روی قاب سیلیکونی به کار ببرید. خوشبختانه قاب گوشی را می‌توان با انواع رنگ های روغنی، رنگ های پایه آب به خصوص اکریلیک، اسپری رنگ و حتی لاک ناخن رنگ آمیزی کرد.

 

نقاشی روی قاب موبایل | شرکت ارغوان

مراحل آماده سازی و نقاشی قاب گوشی

قدم اول

محلی که تهویه هوای خوبی دارد انتخاب کنید و با چیدن روزنامه باطله روی یک سطح صاف میزکارتان را آماده کنید.

 

قدم دوم

یک تکه پنبه را به الکل آغشته کنید و پشت و لبه های قاب گوشی را خوب تمیز کنید. این کار علاوه بر پاک کردن قاب گوشی کمک می کند تا سطح سیلیکون یا پلاستیک آماده سنباده زنی شود. قبل از شروع سنباده زنی صبر کنید تا الکل کاملا خشک شود.

 

قدم سوم

لبه ها و پشت قاب گوشی را با یک سنباده خیلی نرم، مثلا سنباده گریت 600، کمی سنباده بزنید. این کار را در بخش های کوچک انجام دهید و کل سطح قاب گوشی را سنباده بزنید. نیازی به سنباده زنی داخل قاب ندارید.

 

قدم چهارم

با کف و آب گرم قاب گوشی را بشویید. دقت کنید تا هیچ گردسنباده، لک، چربی، جای دست و هر چیزی که بتواند مانع چسبیدن رنگ به سطح قاب سیلیکونی شود وجود نداشته باشد. با هوله یا پارچه ای که پرز نداشته باشد قاب را خشک کنید.

 

قدم پنجم

قبل از رنگ کردن قاب گوشی موبایل باید یک پوشش آستری متناسب با رنگی که انتخاب کرده اید روی قاب اجرا کنید. اگر برای نقاشی قاب گوشی قصد دارید از رنگ اکریلیک استفاده کنید آستری یا پرایمر نیز باید پایه آب باشد و برای رنگ روغنی از آستری روغنی استفاده کنید. پوشش آستری نوعی رنگ است که خواص چسبندگی رنگ اصلی را افزایش می دهد و کیفیت و جلوه رنگ اصلی را بهبود می‌بخشد. حتی می توانید با کمک افزودنی های افزایش چسبندگی که نوعی رزین هستند و مخلوط کردن آن با رنگ، از خود رنگ اصلی به عنوان پوشش آستری استفاده کنید. ابتدا سطح پشت قاب را آستری بزنید و صبر کنید تا خشک شود. سپس لبه های قاب را با آستری پوشش دهید و تا خشک شدن آن صبر کنید.

 

قدم ششم

حالا رنگ دلخواه خود را اجرا کنید. مثل مرحله قبل ابتدا پشت قاب را رنگ بزنید و بعد لبه های قاب را پوشش دهید. بهتر است بعد از خشک شدن لایه اول رنگ، لایه دوم را نیز اجرا کنید تا ظاهر قاب و کیفیت رنگ بهتر شود. صبر کنید تا رنگ کاملا خشک شود و بعد از آن استفاده کنید.

 

قاب های گوشی با طرح های متنوع | شرکت ارغوان

می توانید برای آماده سازی سطح قاب، به جای استفاده از الکل، سنباده و آستری از درزگیرهای سیلیکونی (که با عنوان چسب آکواریوم نیز شناخته می شوند) قابل رنگ آمیزی استفاده کنید، به این صورت که یک لایه نازک درزگیر سیلیکونی روی قاب اجرا می‌کنید و بعد از خشک شدن آن می‌توانید هر رنگی که دوست دارید روی قاب گوشی اجرا کنید. هنگام خرید باید دقت کنید که روی بسته بندی محصول عبارت «رنگ پذیری» درج شده باشد.

 

ضمنا توصیه می کنیم در انتها یک لایه جلای اکریلیک یا روغنی روی قاب رنگ شده اجرا کنید. این لایه جلا علاوه بر درخشش و زیبایی بیشتر، از رنگ جدید در برابر سایش و رطوبت محافظت می کند و باعث دوام و عمر طولانی آن می شود. اگر دوست داشتید از جلای مات استفاده کنید، ابتدا یک لایه جلای شفاف اجرا کنید و بعد از خشک شدن، روی آن را با جلای مات پوشش دهید تا جلوه کار زیباتر شود.

 

از چه موادی برای تزئین قاب گوشی استفاده کنیم | شرکت ارغوان

از چه موادی برای تزئین قاب گوشی استفاده کنیم؟

علاوه بر رنگ آمیزی، برای تزئین قاب گوشی راه های بسیار متنوعی وجود دارد که از آن جمله می توان به این موارد اشاره کرد:

 

تزئین و رنگ آمیزی قاب گوشی با لاک ناخن و آب | شرکت ارغوان

ایجاد نقش با لاک ناخن: کمی آب را داخل یک ظرف که قاب موبایل در آن جا می‌شود بریزید. مقداری لاک ناخن را به آب اضافه کنید و هم بزنید. لاک ناخن به سختی در آب حل می شود و هدف ما نیز حل کردن لاک نیست بلکه ایجاد نقش های ابستره است. بعد از اینکه نقش دلخواه شما روی آب شکل گرفت، قاب گوشی را تا حدی که پشت و لبه های قاب با مخلوط آب و لاک در تماس باشد، روی مخلوط بگیرید و 30 ثانیه نگه دارید. نقش داخل ظرف به قاب گوشی منتقل می شود. صبر کنید تا خشک شود و بعد از قاب گوشی استفاده کنید.

همچنین می توانید طرح دلخواه خود را با قلم موی لاک روی قاب نقش بزنید.

 

تزئین قاب موبایل با شابلون | شرکت ارغوان

شابلون: درست کردن شابلون با طرح دلخواه خودتان آسان است. هر طرحی که دوست دارید به شکل شابلون درست کنید و روی قاب گوشی پیاده کنید.

ایجاد طرح روی قاب گوشی با ماژیک | شرکت ارغوان

ایجاد طرح با ماژیک: اگر در طراحی حرفه ای هستید می توانید با ماژیک های پاک نشو هر طرحی که دوست دارید به هر رنگی که دوست دارید روی قاب گوشی پیاده کنید.

تزئین قاب گوشی با نوار چسب طرح دار | شرکت ارغوان

نوارچسب طرح دار: نوارچسب ها در طرح ها و رنگ های متنوعی در بازار وجود دارند که برای تزئین قاب گوشی نیز گزینه خوبی هستند.

تزئین قاب گوشی موبایل با اکلیل رنگی | شرکت ارغوان

استفاده از اکلیل، نگین و منجوق: کمی چسب شفاف مایع، با هر الگو و طرحی که دوست دارید، روی قاب گوشی بمالید و روی آن را با الکیل، نگین، منجوق یا مواد مشابه بپوشانید. همچنین می توانید اکلیل را با رنگ یا رزین ترکیب و بعد اجرا کنید.

تزئین قاب گوشی با عکس پرینت شده | شرکت ارغوان

چسباندن طرح پرینت شده: طرح دلخواه خود را روی کاغذ پرینت بگیرید، به اندازه قاب گوشی برش بزنید و روی قاب بچسبانید. می توانید این روش را با کاغذ کادو یا عکس نیز پیاده کنید. قسمت هایی که نیاز به برش دارند، مثل جای دوربین و سوکت شارژ را قبل از ثابت کردن طرح روی قاب ببرید.

تزئین قاب موبایل با پارچه توری | شرکت ارغوان

پارچه توری: پارچه های توری را به اندازه مناسب برش بزنید و با چسب مایع روی قاب بچسبانید.

تزئین قاب موبایل با گل خشک و رزین | شرکت ارغوان

گل خشک: روی قاب گوشی مات را با استفاده از گل خشک و چسب مایع شفاف تزئین کنید. سپس روی گل خشک را با یک لایه نازک رزین (مخلوط رزین و هاردنر) بپوشانید.

 

جمع بندی

در این مطلب با نحوه رنگ کردن قاب گوشی موبایل و روش های مختلف و خلاقانه تزئین قاب گوشی آشنا شدیم. حالا می‌توانید بدون هزینه اضافی و با صرف کمی وقت طرح ها و رنگ های دلخواه خود را روی قاب های گوشی پیاده و بعد استفاده کنید.

نقاشی روی قاب موبایل تزئین قاب موبایل | شرکت ارغوان

 

ویرا تجارت ارغوان

آموزشخودت انجام بده

از چه موادی برای تزئین قاب گوشی استفاده کنیمانتخاب رنگ مناسب برای رنگ کردن قاب موبایلایجاد طرح با ماژیکایجاد نقش با لاک ناخنپارچه توریتزئین قاب گوشیتزیین قاب گوشی موبایلچسباندن طرح پرینت شدهرنگ کردن قاب گوشی موبایلرنگ کردن گوشیگل خشکمراحل آماده سازی و نقاشی قاب گوشینقاشی روی قاب موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *