رنگ های مناسب برای دکوراسیون منزل

رنگ های مناسب برای دکوراسیون منزل | شرکت ارغوان

رنگ های مناسب برای دکوراسیون منزل | شرکت ارغوان


از چه رنگ هایی برای دکوراسیون منزل استفاده کنیم؟ این سوالی است که بسیاری از افراد در انتخاب وسایل مورد نیاز منزل با آن مواجه می شوند و ممکن است بعضا به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا نکنند. انتخاب رنگ اتاق پذیرایی یکی از سخت ترین، پیچیده‌ترین و در عین حال مهم ترین کارها در طراحی دکوراسیون منزل است. در واقع دیزاین و رنگ مناسب پذیرایی های کوچک که بزرگ تر به نظر برسند مستلزم نکاتی است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

یکی از نکاتی که باید در طراحی دکوراسیون بسیار به آن توجه داشته باشیم این است که می خواهید چه حسی را در اتاق پذیرایی منتقل کنید (می‌خواهید حالت آرامش ‌بخش، صمیمی و یا خنک داشته باشد). از دیگر نکاتی که باید به آن توجه کنید تعداد سال هایی است که رنگ انتخابی شما باید بر روی دیوار بماند. استفاده از رنگ‌های اضافی در تغییر دکوراسیون از نکاتی است که لازم است بدانید و برای اطلاع از آن می‌توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نموده و مقاله آن را مطالعه کنید. 

 

کدام یک از رنگ های سرد مناسب پذیرایی هستند؟

معمولا رنگ های سرد مانند سبز، آبی و بنفش فضا را از آنچه که هستند بزرگتر نشان می دهند. حتی الامکان از طبیعت مانند آسمان، درخت و … الهام بگیرید و در رنگ آمیزی خود به آن ها توجه کنید. کف پوش های روشن و براق و مبلمان سفید، طوسی، کرم و یا مشکی برای منازل کوچک بسیار مناسب هستند چرا که هارمونی و تناسب بسیار خوبی را ایجاد می کنند.

 

دکوراسیون مدرن

با نکات کلیدی که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد، پذیرایی خود را به شیوه مدرن دیزاین و حس تازه به آن ببخشید.

 

استفاده از تک رنگ ها

ممکن است این سوال برای شما مطرح گردد که منظور از رنگ های تک چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که رنگ های سیر و روشن (رنگ های نزدیک به هم) مانند دو رنگ طوسی روشن و تیره، آبی روشن و تیره با ایجاد خطای دید فضا را بزرگ تر نشان داده و برای منازل کوچک مناسب می باشد.

 

چگونه با استفاده از تک رنگ ها منازل خود را دیزاین کنید؟

  • شما می توانید با دو رنگ سیر و روشن، مانند رنگ هایی که در بند بالا به آن اشاره نمودیم به صورت راه راه دیوارهای خود را رنگ آمیزی کنید.
  • حتی الامکان دیوارهایی را که در دیدرس هستند تیره و مابقی دیوارها را رنگ روشن بزنید.
  • شما می توانید این تضاد رنگ را در مبلمان و دیوارها پیاده کنید. برای مثال دیوارها را روشن و مبلمان خود را سیر انتخاب کنید یا برعکس.
  • شما می توانید تمام دیوارهای خود را تیره و از قاب رنگ های روشن استفاده کنید یا برعکس تمام دیوارها را روشن و از قاب عکس های تیره استفاده کنید.

استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون منزل

در ابتدا لازم است بگوییم رنگ های زرد، نارنجی و قرمز جزو رنگ های گرم به حساب می آیند و نسبت به رنگ های سرد فضا را کوجک تر نشان می دهند. اما در عین حال این دسته از رنگ ها محیط را صمیمی تر نشان می دهند.

شما می توانید برای خارج شدن منزل از فضای بسته رنگ های گرم، از وسایل تزئینی و آثار هنری به رنگ سرد استفاده کنید. برای اینکه اتاق دلبازتر نشان داده شود، از رنگ سفید نیز در رنگ آمیزی خود استفاده کنید. از رنگ‌های گرم (زرد، نارنجی یا قرمز) برای رنگ کردن یک دیوار استفاده کنید و مابقی دیوارها را سفید کنید. شما می‌توانید از رنگ سفید به عنوان حاشیه استفاده کنید تا اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد.

چنانچه از رنگ گرم در رنگ آمیزی تمامی دیوارهای خود استفاده نموده اید، به هیچ عنوان از مبلمان سفید استفاده نکنید چرا که، مانند آبنبات چوبی دو رنگ به نظر خواهد ‌رسید.

 

کابینت‌های آشپزخانه و لوازم تزئینی

دقت کنید که فضای آشپزخانه گرم و پر حرارت می باشد، اما با آگاهی می‌توانیم از رنگ‌های گرم استفاده و فضای آن را به تعادل برسانیم. رنگ‌های گرم و روشنی نظیر شیری یا بژ، نور قابل توجهی را به آشپزخانه می بخشند.

قاب ‌های تابلو، نوار طلایی دور آینه، میز چایخوری، تابلو فرش و … می تواند رنگ های گرمی باشند که به زیبایی یک قصر و به گرمی خورشید باشند. اثر نورپردازی کریستال‌ها و شیشه‌ ها جذابیت خاصی به فضا هدیه می دهد.

 

کابینت‌های آشپزخانه و لوازم تزئینی

برای اتاق خواب چه رنگی بهتر است؟

انتخاب رنگ اتاق خواب و یک ترکیب مناسب نقش بسیار مهمی در آرامش شما (در زمان خواب) خواهد داشت. جالب است بدانید که برخی از رنگ ها به لحاظ روانشناسی بر روح و روان اثر بد خواهند گذاشت و خواب شما را مختل خواهند کرد، بنابراین در انتخاب رنگ نهایت دقت را داشته باشید. برای انجام این کار روانشناسی رنگ را مطالعه کنید و بر اساس روحیه خود و یا اعضای خانواده تان اتاق خواب خود را رنگ آمیزی کنید. برای آگاهی از روانشناسی رنگ‌ها: شناخت ویژگی‌های رنگ ها بر روی لینک کلیک کنید. برای راهنمایی بیشتر می توانید مقاله ۱۱ روش غیرمعمول رنگ کردن اتاق را نیز مطالعه نمایید. 

 

بهتر است در انتخاب رنگ های مناسب برای دکوراسیون منزل ، رنگ دیوارها و وسایل اتاق خواب به رده سنی (کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال) و جنسیت افراد (مرد و زن) توجه کنید. ضمنا با هر سلیقه ای که دارید، می توانید با ترکیب درست رنگ ها و استفاده به اندازه و به جا به ترکیب مطلوب خود برسید. 

 

برای اتاق خواب چه رنگی بهتر است؟

 

ویرا تجارت ارغوان

ایده‌هادانستنی‌ها

استفاده از تک رنگ هااصول پایه و مهم انتخاب رنگ دکوراسیون منزلانتخاب بهترین رنگ خانهبرای اتاق خواب چه رنگی بهتر است؟بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون خانهچطور دکوراسیون خانه را تغییر دهیمچگونه با استفاده از تک رنگ ها منازل خود را دیزاین کنید؟چه رنگ هایی با هم ست می شوندخانه خود را چطور طراحی کنیمدکوراسیون مدرندکوراسیون منزلرنگ دکوراسیونرنگ مناسب برای آشپزخانهرنگ مناسب برای اتاق خوابرنگ مناسب برای دکوراسیون منزلرنگ های گرم و سرد در دیزاینزیبایی خانهزیبایی منزلطراحی دکوراسیون منزلکابینت‌های آشپزخانه و لوازم تزئینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

jav uncensored leak ZEAA-71 Domaso wife who estrus when tied up Request training collection Sumire Tamba KCPR-012-Reducing-Mosaic Ling ● 2 hole creampie piston Kanako Iioka 188HINT-0521 violet IPX-039 Erotic Slut Nurses Like Cum Eating A Bewitching Smile Deceives And Plays With Extreme And Fierce Dirty Tech Explosions! - Yuzuki sunflower 230OREC-882 Nanami