رنگ قهوه ای مثل شکلات | شرکت ارغوان

قهوه ای را معمولا به عنوان رنگی خنثی می شناسند که از ترکیب رنگ های مختلف به دست می‌آید. در روی کره زمین رنگ غالب است. هر رنگی ویژگی های خاصی دارد. همانند همه رنگ ها، رنگ قهوه ای نیز اثرات و ویژگی های خاصی روی احساسات و عواطف ما دارد. با شناخت این ویژگی ها می توان کاربردهای متنوعی برای رنگ قهوه ای، از شخصیت شناسی تا کاربرد آن در طراحی دکوراسیون و لباس تعریف کرد. در این مقاله با نگاهی به ویژگی ها و اثرات آن، همه چیز درباره رنگ قهوه ای را بررسی خواهیم کرد. 

روانشناسی قهوه ای می تواند بنابر رنگ هایی که تشکیل دهنده قهوه ای هستند کمی متفاوت باشد. قهوه‌ای می‌تواند از ترکیب مشکی، زرد، نارنجی، قرمز، خاکستری، سبز، آبی، صورتی و بنفش تشکیل شود و هر یک از این رنگ ها به معنا و مفهوم قهوه ای چیزی اضافه کنند.

 

شن های بیابان و صحرا به رنگ قهوه ای | شرکت ارغوان

قهوه ای رنگ امنیت و حمایت 

رنگ قهوه ای رنگی جدی و واقع بینانه است و نماد ثبات، ساختارمندی و حمایت است. قهوه ای با حمایت و حفاظت از خانواده ارتباط دارد. حس وظیفه‌شناسی و مسئولیت را القا می کند. قهوه ای وظایف و تعهداتی که به عهده دارد جدی می‌گیرد. حس نیاز به امنیت و تعلق خاطر را افزایش می دهد و خانواده و دوستان را در درجه اول اولویت قرار می دهد.

از لحاظ روانشناسی، قهوه ای صادق، اصیل و مخلص است. با سخت کوشی، زبردستی و اتکاپذیری در ارتباط است. قهوه ای عمل گراست و روی زمین سیر می کند. جسمانی، حساس و گرم است و به هرکسی حس آرامش و راحتی القا می کند. از عقل سلیم برخوردار است. در ضمن، آلودگی ها را پنهان می کند!

 

قهوه ای سرکوب کننده احساسات است. در برابر استرس های دنیای بیرون جان‌پناهی امن ایجاد می‌کند که در آن با تعمق و تامل مشکلات را حل می کند. قهوه ای رنگ ساختارمندی است، البته به هیچ وجه قصد کمال گرایی ندارد بلکه ما را به نظم و ترتیب دعوت می‌کند.

قهوه ای رنگ تضمین و اطمینان خاطر است. اصلا دنبال جلب توجه نیست. از خود مطمئن است اما ادعایی ندارد. ترجیح می‌دهد در پس زمینه باشد و اجازه می دهد رنگ های دیگر خودنمایی کنند.

قهوه ای رنگ غالب بر روی کره زمین، به همراه رنگ سبز است. قهوه ای رنگ ثبات و آرامش خاطر و سبز رنگ توازن و جوان سازی است. ترکیبی که همه ما برای فائق آمدن بر استرس ها و فشاری که زندگی امروزی با خود دارد نیاز داریم.

 

بیت کوین سکه ای به رنگ قهوه ای | شرکت ارغوان

قهوه ای رنگ ثروت مادی و کیفیت

از لحاظ رنگ شناسی، قهوه ای رنگ امنیت مادی و جمع کردن مال و اموال است. قهوه ای به کیفیت بالا و مرغوبیت هر چیزی ارتباط دارد؛ یک خانه راحت، بهترین خوراک‌ها و همراهان وفادار. قهوه ای رنگ آسایش جسمانی، سادگی و کیفیت است. از بعد منفی نیز می‌تواند حس بی سلیقگی و خساست را در شرایطی خاص در خود داشته باشد. قهوه ای صمیمی است و ارتباط برقرار کردن با آن ساده است. در عمل و به طرزی واقع بینانه، وفادار و امین است.

قهوه ای رنگ محصولات مقوی، سالم و طبیعی است. هر چیزی که به صورت طبیعی یا با کشاورزی و زراعت بار می‌آید با قهوه‌ای در ارتباط است. قهوه ای مقتصد و میانه رو است. به هیچ وجه اهل سبک‌سری و سرسری گرفتن امور و افراط و تفریط نیست. در عین مادی گرایی، کیفیت را مهم تر از همه چیز می داند و میانه روی را رعایت می کند.

قهوه ای به بلوغ، پختگی و قدرت رسیده است. ترجیح می دهد در دنیای کوچک و امن خود مشغول باشد. بی خیال و خودجوش نیست و دوست ندارد غافلگیر شود. از نظر خیلی‌ها رنگی کسل کننده و خالی از شور و هیجان است. در واقع، طبق آمارها در کشورهای غربی، قهوه ای در کنار زرد و نارنجی کمترین محبوبیت را دارند.

 

رنگ قهوه ای در چشم انسان | شرکت ارغوان

شخصیت شناسی قهوه ای

اگر به رنگ قهوه ای علاقه دارید شاید به این دلیل باشد که شما صادق، واقع بین، خوش بنیه و سلامت هستید. به قول معروف فرشته روی زمین هستید که البته در واقعیات زمینی سیر می کند و در عالم رویا و خیال نیست. باثبات، قابل اتکا، با اعتماد به نفس بالا و بی‌ادعا هستید. صمیمی، اصیل و بی ریا هستید. حس مسئولیت و وظیفه شناسی قدرتمندی دارید و نعهدات خود را جدی می گیرید. اهل خانه و خانواده هستید. خانواده برای شما اولویت اول است.

به نیازهای دیگران اهمیت می دهید و نسبت به سرزنش و انتقاد دیگران حساس هستید. دیگران در کنار شما احساس راحتی می کنند و شما را امین و محرم اسرار خود می دانند. سخت کوش و اهل کار هستید. زندگی را جدی می گیرید اما کمی هم حس طنز خشک و ناملموس در شما وجود دارد.

 

دوست دارید زندگی شما ساختارمند یاشد و هر چیزی سر جای خودش باشد، البته به هیچ وجه کمال‌گرا نیستید. مادی گرا هستید و کیفیت و مرغوبیت در هر چیزی برای شما مهم است و در انتخاب شما تاثیر بسزایی دارد.

ممکن است گاهی احساسات خود را سرکوب کنید و از دنیای بیرون دوری کنید و به خود فرو روید. بی خیال نیستید و بدون فکر قبلی دست به کاری نمی زنید. اصلا از غافلگیری خوش‌تان نمی‌آید. ترجیح می دهید همه چیز تحت کنترل شما باشد و اگر در موقعیتی قرار بگیرید که فکرکنید عادلانه و سزاوار شما نیست، برای تغییر آن سخت تلاش می کنید.

قهوه ای رنگ جدیت

به عنوان دوست‌دار رنگ قهوه ای، به امنیت و حس تعلق نیاز شدید دارید و برای همین خانواده برای شما بسیار مهم است. زندگی را سخت می گیرید و اعتقاد دارید که زندگی بازیچه نیست. اهل تفکر هستید و در حل مشکلات خوب عمل می کنید. ممکن است تا زمان رسیدن به راه حل کاملا در خود فرو روید.

کسانی که به آسایش و پشت گرمی نیاز دارند جذب شما می شوند. رفتاری گرم و دلگرم‌کننده دارید که به دیگران قوت قلب می‌دهد. در انجام همه کارها میانه رو هستید و مرزهایی برای حود قائل می شوید. افراط در مورد شما معنا ندارد. در خرج کردن صرفه‌جو و مقتصد هستید. دوست ندارید برای هر چیز غیرضروری یا تجملاتی پول و زمان خود را هدر بدهید. اما موقع خرج کردن برای کیفیت و مرغوبیت هزینه می کنید.

ترجیح می دهید در دنیای امن و کوچک خود زندگی کنید و دوست ندارید این دنیای کوچک شما با هیچ چیزی خراب یا آشفته شود.

 

اگر از قهوه ای بیزار هستید

اگر از قهوه ای بیزار هستید شاید به این دلیل باشد که شما اهل بیرون رفتن و خوشگذرانی با دوستان همفکر خود هستید. شاید اهل خیال‌بافی هستید و رویاهای رنگارنگی در سر می پرورانید. شاید روزمرگی شما را کسل می‌کند و دنبال زندگی آرام و بی دردسر نیستید. شاید خودجوش هستید و از ایده‌های نو و خلاقانه استقبال می کنید. شاید اهل شوخی و دست و دلباز هستید. شاید سرگرمی های امروزی تر و پیچیده تری دوست دارید. شاید هم آدم های ساده، عمل گرا و واقع بین حوصله شما را سر می برند.

 

رنگ قهوه ای در کسب و کار دادگاه | شرکت ارغوان

قهوه ای در کسب و کار

از لحاظ روانشناسی، قهوه ای هم حس تضمین و آسودگی و هم حس آلودگی و خفقان القا می کند. بیشتر مردان قهوه‌ای را به خاطر حس قدرت، امنیت و واقع بینی که دارد می پسندند. دقت داشته باشید که برخی افراد، به خصوص خانم ها، رنگ قهوه ای را کسل کننده، بیش از حد عاری از احساس و حتی کثیف و آلوده می دانند.

قهوه ای آلودگی را پنهان می کند. از این رو برای محصولاتی که در فعالیت های بیرون از خانه استفاده می شوند مثل ابزار باغبانی و کشاورزی و لباس کار کاربرد دارد. در تبلیغات و بازاریابی محصولات کشاورزی و فراورده هایی که ارگانیک و طبیعی تولید می‌شوند قهوه‌ای رنگ مناسبی است. محصولات غذایی مقوی و سالم نیز گزینه خوبی هستند.

 

شرکت های ساختمانی، پیمانکاران و کسب و کارهایی که با خاک و زمین سروکار دارند از قهوه ای استفاده کنند. استفاده از قهوه ای حس مثبت استحکام و کیفیت، همچنین راحتی و آسایش را به بیننده می دهد. استفاده زیاد از قهوه ای می تواند سنگین، کسل کننده، راکد، بی احساس و جدی به نظر برسد.

قهوه ای روشن می تواند نظم، خوشرویی و صمیمیت را افزایش دهد. قهوه ای میانه را به طبیعت، غذای سالم و محصولات کشاورزی ارتباط می دهند. قهوه ای تیره بیشتر برای آقایان به خصوص روسا و مدیران مناسب است.

 

طراحی دکوراسیون با رنگ قهوه ای | شرکت ارغوان

قهوه ای در طراحی دکوراسیون

همان طور که ذکر شد، قهوه‌ای می تواند از ترکیب رنگ‌های مختلف زیادی حاصل شود. به همین دلیل بیشتر رنگ‌ها با قهوه‌ای همنشینی دارند. در طراحی دکوراسیون ، قهوه‌ای تیره خودنمایی خاصی دارد و اشیا و اسباب کنار آن کم‌تر دیده می شوند. بر عکس، اگر می‌خواهید رنگ های روشن جلوه بیشتری پیدا کنند از قهوه ای روشن در کنار آن‌ها استفاده کنید. قهوه ای پس زمینه بسیار زیبایی برای رنگ های آبی و سبز محسوب می‌شود، مثل ترکیب شن و دریا.

 

طراحی دکوراسیون با رنگ قهوه ای | شرکت ارغوان

در طراحی دکوراسیون ، قهوه ای در کنار سفید باعث می‌شود خلوص و روشنی سفید بیشتر به چشم بیاید. قهوه‌ای رنگ چوب است و برای دوست‌داران طبیعت و کسانی که می خواهند فضایی طبیعی و ساده به اتاق بدهند بهترین رنگ است. برای تعدیل انرژی مردانه قهوه‌ای می‌توانید از بنفش، ارغوانی و صورتی استفاده کنید. فیروزه ای رنگ مکمل قهوه ای است. ترکیب قهوه ای و فیروزه ای یادآور تقابل زمین و آسمان است و ترکیب زیبا و عمیقی ایجاد می کند. سبز و آبی نیز با طیف های متناسب قهوه ای همین انرژی و خاصیت را ایجاد می‌کنند.

 

طراحی دکوراسیون با رنگ قهوه ای و سفید عاجی | شرکت ارغوان

برخی فام‌های قهوه‌ای بسته به رنگ‌هایی که در کنار آن‌ها وجود دارند تا حدودی شکوه و پیچیدگی را به همراه می‌آورند. به عنوان مثال، قهوه ای با سفید ملایم و عاجی با کلاس و مطابق مد روز جلوه می‌کند، البته به اندازه ترکیب مشکی با سفید و عاجی رسمی و جدی به نظر نمی‌رسد.

اگر طراحی دکوراسیون اتاق شما به اندازه کافی شلوغ است حتما با استفاده از قهوه‌ای اثر آن را خنثی و تعدیل کنید. معمولا قهوه‌ای را رنگی خنثی می‌دانند. با این حال فام های روشن تر آن مانند بژ و کرم بیشتر مناسب پس زمینه هستند. قهوه ای تیره در کنار طلایی و کرم جلوه خاصی پیدا می‌کند.

 

طراحی دکوراسیون با رنگ قهوه ای تیره مشکی طلایی | شرکت ارغوان

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم به طور خلاصه همه چیز درباره رنگ قهوه ای را شرح دهیم. دیدیم که چطور رنگ قهوه ای می‌تواند باعث جلوه بیشتر رنگ های اطراف شود. شناخت ویژگی‌های رنگ قهوه ای به ما کمک می‌کند تا در طراحی دکوراسیون و لباس با دید بهتری از آن استفاده کنیم. برای رنگ بخشیدن به فضای پیرامون کاربردهای خلاقانه‌ای خلق کنیم. از لحاظ شخصیت شناسی نیز، در شناخت خلق و خو و درک احساسات خود و اطرافیان دقیق‌تر عمل کنیم.

 

 

 

ویرا تجارت ارغوان

دانستنی‌ها

به همراه رنگ سبز استبیت کوین سکه ای به رنگ قهوه ایخصوصیات قهوه ایرنگ شناسی قهوه ایرنگ قهوه ایرنگ قهوه ای چیسترنگ قهوه ای در چشم انسانرنگ قهوه ای در کسب و کار دادگاهرنگ قهوه ای رنگی جدی و واقع بینانه استروانشناسی رنگ قهوه ایشخصیت شناسی رنگ قهوه ایشخصیت شناسی قهوه ایشرکت ارغوانشن های بیابان و صحرا به رنگ قهوه ایطراحی دکوراسیون با رنگ قهوه ایطراحی دکوراسیون با رنگ قهوه ای تیره مشکی طلاییطراحی دکوراسیون با رنگ قهوه ای و سفید عاجیطراحی دکوراسیون با قهوه ایقهوه ایقهوه ای در طراحی دکوراسیونقهوه ای در کسب و کارقهوه ای رنگ امنیت و حمایتقهوه ای رنگ تضمین و اطمینان خاطر استقهوه ای رنگ ثروت مادی و کیفیتقهوه ای رنگ غالب بر روی کره زمینقهوه ای سرکوب کننده احساسات استقهوه ای نماد چیستقهوهایهمه چیز درباره رنگ قهوه ایویرا تجارت ارغوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *