رنگ سیاه | شرکت ارغوان

رنگ سیاه | شرکت ارغوان


رنگ سیاه یا مشکی در بین فام های خنثی دسته بندی می شود. سیاه رنگ ناشناخته هاست.  هر رنگی ویژگی های خاصی دارد. همانند همه رنگ ها، رنگ سیاه نیز اثرات و ویژگی های خاصی روی احساسات و عواطف ما دارد. با شناخت این ویژگی ها می‌توان کاربردهای متنوعی برای رنگ مشکی ، از شخصیت شناسی تا کاربرد آن در طراحی دکوراسیون و لباس تعریف کرد. در این مقاله با نگاهی به ویژگی ها و اثرات آن، همه چیز درباره رنگ سیاه را بررسی خواهیم کرد. 

 

سیاه رنگ اسرارآمیز

سیاه یا مشکی، رنگ ناشناخته ها و اسرار است. با چیزهای پنهان ارتباط دارد، در نتیجه حال و هوایی رازآلود دارد. رنگ سیاه تمام رنگ ها را به کام خود می‌کشد و غیبت نور است. سیاه رنگ شب است.

سیاه نقطه مقابل سفید است؛ سیاه پنهان می کند و سفید پیدا. هرچه را که سیاه می پوشاند، سفید هویدا می کند. همه ما به نوعی و هر از گاهی برای پنهان شدن از دنیای اطراف از سیاه استفاده می کنیم. بعضی از ما برای پوشاندن اضافه وزن‌مان از سیاه استفاده می کنیم. برخی دیگر از ما نیز احساسات، ترس ها یا کمبودهای‌ خود را با کمک سیاه پنهان می کنیم.

 

طبق روانشناسی رنگ، سیاه به معنی قدرت و کنترل است. سیاه اطلاعات می گیرد و چیزی به دیگران بروز نمی‌دهد. به خاطر قدرتی که از سیاه ساطع می شود، تهدیدآمیز، غیرصمیمی و ترسناک است. حس ارعاب سیاه می تواند مانع ارتباط دوجانبه شود. فروشندگانی که سرتا پا سیاه می پوشند فروش خوبی دارند اما دوستی ندارند. سیاه اقتدار می آورد اما در این فرایند، ترس ایجاد می کند.

سیاه بر خویشتن‌داری، نظم، استقلال و اراده قوی دلالت می کند و حس قدرت و اقتدار القا می کند. افرادی که به رنگ مشکی علاقه دارند احتمالا محافظه کار، پیرو سنت و جدی هستند. همچنین شاید خودشان را بسیار بلندمرتبه و باوقار ببینند.

سیاه همیشه رنگی شیک و به روز است. خانم های مرفه و موفق معمولا مشکی می پوشند چرا که این رنگ ظاهری شیک، مطمئن و برازنده ایجاد می کند.

 

رنگ سیاه رنگ محافظت شخصیت وندتا | شرکت ارغوان

سیاه رنگ محافظت

از بعد روانشناسی، سیاه در برابر فشار و استرس‌های احساسی دنیای بیرون سد محافظتی ایجاد می‌کند. در عین اینکه احساسات و عواطف را محافظت می‌کند، راحتی و آسایش فراهم می‌کند و نقاط ضعف و عدم اعتماد به نفس خود را پنهان می‌کند.

سیاه انرژی منفی را جذب می‌کند. هنگام سفر یا برای انجام کارهای روزانه که از خانه بیرون می‌روید یک شیء سیاه رنگ همراه داشته باشید. این شیء سیاه می‌تواند شما را از انرژی‌های منفی و آسیب محافظت کند.

سیاه همچنین می‌تواند به معنی تسلیم و اطاعت در برابر دیگری باشد، مانند لباس کشیشان که مظهر تسلیم و اطاعت از خداست. سیاه مظهر پایان است اما پایانی که منتظر شروعی دوباره است. وقتی که نور پدیدار شود، سیاه به سفید که رنگ شروع تازه است بدل می‌شود.

 

نوجوانان و جوانان که از دوران معصومانه کودکی وارد دوران بزرگسالی می‌شوند به پوشیدن رنگ مشکی نیاز روانشناختی دارند. این یعنی پایان یک دوره از زندگی و ورود به یک دوران جدید، و مشکی به آنها اجازه می‌دهد مادامی که هویت منحصربه فرد خود را کشف می‌کنند، از دنیای پیرامون خود پنهان شوند. در گذر از این تحول بزرگ گرایش به رنگ مشکی عادی است، اما اگر این روند دوری گزیدن از رنگ‌های دیگر ادامه پیدا کند می‌تواند نگران کننده باشد.

استفاده زیاد از سیاه می‌تواند موجب افسردگی و نوسانات خلقی شود و محیطی منفی ایجاد کند. اگر فقط در کنار سفید قرار بگیرد می‌تواند فضایی جدال برانگیز ایجاد کند، مثل صفحه شطرنج که دو طرف فقط به قصد مقابله با یکدیگر حرکت می‌کنند.

هر کدام از ما ممکن است در دوره‌های سخت زندگی، مثل یک بیماری شدید یا غم از دست دادن عزیز، پشت سیاه پنهان شویم. رنگ مشکی از ما محافظت می‌کند و به ما اجازه می‌دهد بدون دخالت دیگران از اعماق درون شفا و سلامتی یابیم.

 

شخصیت شناسی رنگ سیاه | شرکت ارغوان

شخصیت شناسی سیاه

اگر به رنگ مشکی علاقمند هستید شاید به این دلیل باشد که آبرو و قدرت برای شما مهم هستند. مستقل، بااراده و مصمم هستید و دوست دارید خود و وضعیت خود را تحت کنترل داشته باشید. محافظه کار و پیرو اصول هستید چرا که سیاه محدودکننده است. شاید زیاد از حد جدی باشید. بهتر است کمی رنگ های روشن هم به زندگی‌‌تان اضافه کنید. در زندگی شادی هم وجود دارد.

همه چیز را درون خود نگه می دارید و در ابراز احساسات خود و بیان آن به دیگران اصلا خوب نیستید. این مورد می تواند به دلیل ترس باشد. در کار و حرفه خود روشمند و اصولی عمل می کنید و همه جزئیات را تا آخر رعایت می کنید.

 

سیاه رنگ اقتدار

با اقتدار، سختگیری و نگرش مستبدانه ای که در سیاه وجود دارد، شاید برای نزدیک ترین دوستان و همکاران‌تان هم ترسناک و تهدیدآمیز به نظر برسید. از احساسات به دور هستید و ظاهری باوقار و مجرب دارید، ظاهر شخصی که کنترل همه امور در دست اوست. اما در درون خود و در مقابل اشخاص خاص و از طبقه بالای اجتماعی، احساس عدم اعتماد به نفس می‌کنید.

ترجیح می دهید فاصله خود را از دیگران حفظ کنید تا از احساسات خود محافظت کنید. سدی غیرقابل نفوذ بین خود و دیگران می‌سازید. شاید به دنبال حفظ خود از هر نوع انرژی منفی در محیط پیرامون‌تان هستید. دوست دارید هاله ای از اسرارآمیزی و فریبندگی دور شما باشد. در زندگی ممکن است به مرحله ای برسید که لذات نفسانی را ترک کنید و از هر خوشی و لذتی دوری کنید.

شاید مشکی برای شما رنگ آسایش و آرامش است و به شما اجازه می دهد از دنیای واقعی دور و یا پنهان شوید. شاید نوجوان یا جوانی هستید که پشت سیاه پنهان شده تا هویت واقعی یا رنگ واقعی خود را پیدا کند. شاید در برابر جامعه یا خانواده خود سرکشی و یاغی‌گری می‌کنید. شاید هم راه خود را در زندگی گم کرده اید و در حال عبور از یک مرحله بسیار سخت و منفی هستید. ممکن است امیال و آرزوهای خود را سرکوب کنید.

 

اگر از سیاه بیزار هستید

اگر از رنگ سیاه بیزار هستید شاید به این دلیل باشد که شما فردی شاد و بی خیال هستید و از محافظه کاری و جدیت و رسمی بودن خوشتان نمی آید. شاید از نظر شما سیاه رنگی افسرده کننده است در حالیکه شما شاد، برون گرا و خوش بین هستید. شاید تمایل به قدرت و کنترل ندارید و طبع شما آرام است و به نظرتان سیاه خیلی هراس آور است. شاید فرد متواضعی هستید و دوست ندارید خیلی مدرن و شیک دیده شوید. شاید از کودکی از سیاهی و تاریکی هراس داشته اید و نتوانستید بر آن فائق شوید. شاید هم در گذشته روزهای سخت و هولناکی را گذرانده‌اید و سیاه باعث می شود آن روزها را به یاد آورید.

 

رنگ سیاه در کسب و کار کلیدهای مشکی و سفید پیانو | شرکت ارغوان

سیاه در کسب و کار

رنگ سیاه مورد علاقه سنین 16 تا 25 سال است. همچنین کسانی که نتیجه محور و جاه طلب هستند به مشکی علاقه دارند.

بسته بندی مشکی باعث می شود یک محصول گران تر و سنگین تر از آنچه هست به نظر برسد. سیاه برای فروش و بازاریابی محصولات مجلل، گران قیمت و امروزی مناسب است. محصولات حرفه ای و با کیفیت، اجناس تزئینی و تجملی از رنگ سیاه سود می‌برند. تولیدکنندگان ماشین های کلاس بالا نیز از این رنگ استفاده می کنند.

محصولات و خدماتی که به جوانان مربوط می شوند، مثل کسب و کارهایی که به دنیای موسیقی مربوط هستند، با رنگ مشکی بسیار مدرن و پرمخاطب و مطابق آخرین فناوری روز به نظر می رسند. سیاه در کنار رنگ های براق و پررنگ مثل قرمز، سبز، زرد، نارنجی و ارغوانی بسیار می تواند چشم نواز شود. به طور کلی، استفاده بیش از اندازه از سیاه ترسناک و تهدیدآمیز می‌شود.

 

طراحی دکوراسیون با رنگ سیاه در کنار قهوه ای و کرم | شرکت ارغوان

رنگ سیاه در طراحی دکوراسیون

وقتی از طراحی دکوراسیون با رنگ سیاه صحبت می‌شود معمولا واکنش‌های منفی دیده می‌شود. شاید اکثرا گمان می‌کنند که سیاه باعث تاریک شدن فضا و افسردگی آور است. اما واقعیت این است که مقداری سیاه برای هر اتاقی لازم و ضروری است. مثل خط چشمی که برای آرایش صورت استفاده می‌شود، سیاه به هر چیزی شکل و قالب مشخص می‌دهد و رنگ‌های اطراف را تقویت می‌کند.

سیاه رنگی خنثی است که می‌‌تواند با هر رنگی همنشینی داشته باشد. رنگ‌های کرم و قهوه‌ای ترکیب زیبایی با سیاه می‌سازند.

 

طراحی دکوراسیون با رنگ سیاه و سفید | شرکت ارغوان

در فضاهایی که از رنگ روشن زیاد استفاده شده، با اضافه کردن کمی مشکی شاداب تر و رمانتیک تر می‌شوند. همه چیز بستگی به نحوه و میزان استفاده از سیاه دارد. در ضمن، سیاه به چشم فرصت استراحت می‌دهد. نور و رنگ زیاد باعث خستگی چشم می‌شوند.

می‌توانید روی دیوارهای سفید قاب عکس‌هایی با چارچوب مشکی رنگ را امتحان کنید. علاوه بر ایجاد حس نظم، جلوه عکس داخل چارچوب‌ها بیشتر می‌شود. سیاه می‌تواند مثل یک زنجیر عناصر و وسایلی که برای طراحی دکوراسیون در نظر گرفته‌اید به هم پیوند دهد. از وسایل سیاه رنگ مختلف در هر گوشه و کنار منزل استفاده کنید.

 

استفاده از رنگ سیاه و رنگ های دیگر در طراحی دکوراسیون | شرکت ارغوان

اگر از رنگ سیاه و سفید در کنار هم برای طراحی دکوراسیون استفاده می‌کنید حتما از ترکیب الگوهایی در اندازه های مختلف کوچک، بزرگ و متوسط استفاده کنید تا زیبایی بصری و عمق به اتاق ببخشید. سیاه و سفید در کنار هم تضاد جالب و زیبایی خلق می‌کنند.

اگر غالب رنگ اتاق مشکی است از رنگ هایی مثل نارنجی، زرد و سبز استفاده کنید و به نورپردازی اتاق توجه بیشتری کنید. در طراحی دکوراسیون ، صورتی به سیاه هیجان بیشتری می‌بخشد. آبی یا سبز کمرنگ سیاه را لطیف‌تر جلوه می‌دهند. نقره‌ای و طلایی به عظمت و ابهت سیاه می‌افزایند.

 

طراحی دکوراسیون با رنگ سیاه و سفید | شرکت ارغوان

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم به طور خلاصه همه چیز درباره رنگ سیاه یا مشکی را شرح دهیم. دیدیم که سیاه همه رنگ ها را جذب می کند و در برابر انرژی منفی سدی محافظ ایجاد می کند. شناخت ویژگی‌های رنگ مشکی به ما کمک می‌کند تا در طراحی دکوراسیون و لباس با دید بهتری از آن استفاده کنیم. برای رنگ بخشیدن به فضای پیرامون کاربردهای خلاقانه‌ای خلق کنیم. از لحاظ شخصیت شناسی نیز، در شناخت خلق و خو و درک احساسات خود و اطرافیان دقیق‌تر عمل کنیم.

 

 

ویرا تجارت ارغوان

دانستنی‌ها

استفاده از رنگ سیاه و رنگ های دیگر در طراحی دکوراسیونچطور از سیاه استفاده کنیمچطور از مشکی استفاده کنیمرنگ سیاهرنگ سیاه در طراحی دکوراسیونرنگ مشکیرنگ ناشناخته ها و اسرار استروانشناسی رنگ سیاهروانشناسی رنگ مشکیسیاهسیاه انرژی منفی را جذب می کندسیاه به معنی قدرت و کنترل استسیاه در کسب و کارسیاه رنگ اسرارآمیزسیاه رنگ اقتدارسیاه رنگ شبسیاه رنگ محافظتسیاه نماد چیستسیاه یا مشکیشخصیت شناسی رنگ سیاهشخصیت شناسی سیاهشرکت ارغوانطراحی دکوراسیون با رنگ سیاه در کنار قهوه ای و کرمطراحی دکوراسیون با رنگ سیاه و سفیدطراحی دکوراسیون با سیاهمشکیمعرفی و بررسی رنگ سیاههمه چیز درباره رنگ سیاهویرا تجارت ارغوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *