رنگ آبی | شرکت ارغوان

رنگ آبی | شرکت ارغوان


آبی جزو رنگ های اصلی و رنگی سرد است که حس فضا و مکان ایجاد می کند. طبق آمارها آبی محبوب ترین رنگ دنیا است. هر رنگی ویژگی های خاصی دارد. همانند همه رنگ ها، رنگ آبی نیز اثرات و ویژگی های خاصی روی احساسات و عواطف ما دارد. با شناخت این ویژگی ها می توان کاربردهای متنوعی برای رنگ آبی تعریف کرد. در این مقاله با نگاهی به ویژگی ها و اثرات آن، همه چیز درباره رنگ آبی را بررسی خواهیم کرد.

 

آبی رنگ اعتماد و مسئولیت پذیری

آبی رنگ اعتماد، مسئولیت پذیری، وفاداری و صداقت است. آبی بی ریا، کم حرف و ساکت است و دوست ندارد قیل و قال یا جلب توجه کند. از مقابله بیزار است و دوست دارد هر کاری را به روش خودش انجام دهد.

از بعد روانشناسی، آبی مسئولیت پذیر و قابل اطمینان است. آبی نشان دهنده اعتماد و امنیت درونی و ذاتی است. در مواقع سختی می توانید مطمئن باشید که آبی کار درست را انجام می دهد و کنترل امور را در دست دارد. آبی به نظم و ترتیب در زندگی شخصی و همچنین محیط کاری احتیاج دارد. آبی رنگی است که آشتی و صلح را جستجو می کند و آرامش ذهنی و جسمانی را با هم ارتقا می دهد. باعث ایجاد آرامش می شود. برای امتحان، کافی است دراز بکشید و به آسمان آبی خیره شوید. آبی سوخت و ساز بدن را کاهش می دهد. هرچه کم رنگ‌تر باشد حس آزادی بیشتری القا می کند.

در رنگ شناسی، آبی با ارتباط یک به یک شناخته می شود، به خصوص ارتباط از نوع کلامی و بیان حقایق. آبی یک معلم و یک سخنران عمومی است. رنگی ایده‌آل گراست که صحبت کردن و ابراز نیازها و خواسته ها را برای‌مان آسان می کند. الهام بخش ایده‌آل های والاست. فرزانگی و خرد آبی نشات گرفته از درجه بالای هوش و دیدگاه روحانی آن است.

 

آبی رنگ پرستش دروازه آسمان | شرکت ارغوان

آبی رنگ پرستش، دوست واقعی و یاد گذشته ها

آبی رنگ روح و جان، سرسپردگی، پرستش و مطالعات دینی است. تفکر و عبادت را عمق می بخشد. از سوی دیگر، سرسپردگی و پرستش آن، می تواند به هر چیزی و هر مفهومی که به آن باور داشته باشد از جمله خانواده و شغل، تعلق بگیرد.

آبی کمک کننده و ناجی است، یک دوست واقعی. دست بخشنده دارد نه گیرنده. دوست دارد روابط محکم و اعتماد ایجاد کند و اگر به اعتماد آن خیانت شود به شدت آسیب می بیند.

آبی محافظه کار و قابل پیش بینی است. رنگی ایمن و به دور از تهدید و خطر است و شاید به همین دلیل محبوب ترین رنگ در دنیاست. در عین حال، در دنبال کردن اهداف و مجاهدت های خود ثابت قدم و مصمم است.

تغییر برای آبی سخت است. در مواجهه با ایده های جدید یا متفاوت آن ها را مدنظر قرار می دهد، تجزیه و تحلیل می‌کند، در طولانی مدت به آن فکر می کند، سپس سعی می کند آن را با نسخه موردپذیرش خود از واقعیت تطبیق دهد و هماهنگ کند.

آبی ما را به یاد خاطرات گذشته می اندازد و نوستالژیک است. رنگی است که در گذشته زندگی می کند و هر چه در زمان حال و آینده اتفاق می افتد با تجربیات گذشته مرتبط می کند.

 

همه چیز درباره رنگ آبی محبوب ترین رنگ دنیا شخصیت شناسی | شرکت ارغوان

شخصیت شناسی آبی

اگر آبی محبوب ترین رنگ دنیا ، رنگ موردعلاقه شماست شاید به این دلیل است که شما فردی محافظه کار، قابل اعتماد و امین هستید. به دیگران اعتماد می کنید اما ابتدا هشیار و محتاط هستید. اعتماد شما باید جلب شود. در عین حال، جلب اعتماد دیگران برای شما یک نیاز عمیق است.

خودجوش و تکانشی رفتار نمی کنید. قبل از هر کاری و بیان هر کلامی آن را می سنجید. کارها را به روش خود و هر وقت که دلخواه شما باشد انجام می دهید. برای تحلیل و بیان احساسات‌تان وقت لازم دارید.

اصیل و صادق هستید. مسئولیت های خود را جدی دنبال می کنید. از بعد شخصیت شناسی، علاقه به رنگ آبی یعنی به توازن و آرامش در امور روزانه نیاز شدید دارید. اصلا دوست ندارید اعصاب خود را خرد کنید. از مراقبه روزانه، تفکر و تامل در ساعات بیکاری، درون اندیشی و شناخت خود لذت و البته سود می برید.

به خود مسلط هستید و شاید جنبه آسیب پذیر خود را پنهان می کنید. معمولا خوش اخلاق و آرام هستید مگر اینکه دچار احساسات شوید. در این صورت، دمدمی مزاج و بیش از حد احساسی یا بی تفاوت می شوید.

نیاز دارید که دوست داشتن خود را یاد بگیرید. با قلب‌تان زندگی می کنید و نیاز دیگران را به نیازهای خود ارجحیت می‌دهید. به دوستان نزدیک خود و نیازهای آن ها اهمیت می دهید و ترجیح می‌دهید بیشتر با همین دوستان نزدیک مراوده داشته باشید.

 

آبی رنگ نظم ساعت وار | شرکت ارغوان

آبی سرسخت، منظم و وفادار

ممکن است سخت و بی انعطاف شوید. عوض کردن روش و نظر شما سخت است. دوست دارید کارها را به سبک خودتان انجام دهید حتی اگر راه بهتری نیز وجود داشته باشد.

به نظم و ترتیب در زندگی و محل کار نیاز دارید. شلختگی و غیرقابل پیش بینی بودن شما را سراسیمه می‌کند. دوست ندارید جلب توجه کنید و ترجیح می دهید در پس زمینه باشید. با اینکه دوست ندارید دچار درگیری و اختلاف شوید، بیشتر اوقات خودتان باعث ایجاد درگیری می شوید. ممکن است خیلی غیرعلنی اقدام به کنترل و خط دهی به دیگران کنید.

در زندگی مشترک دوستی وفادار، امین و صادق هستید. پیوند عمیقی ایجاد می کنید اما احتمال و خطر وابستگی دارید. عاطفی، حساس و عاشق خاطرات گذشته هستید. راحت با دیدن یک فیلم غمگین اشک می ریزید. حال را با گذشته مقایسه می کنید. برای پشتیبانی از باورهای خود دنباله‌رو شخصیت های بزرگ، والدین، روسا و رهبران هستید.

عاشق یادگیری هستید و در هر موضوعی که موردعلاقه شما باشد دانش بالایی دارید. معنوی و مذهبی هستید و سرسپردگی زیادی نسبت به خدا، خانواده یا هر چیزی که برای‌تان مهم باشد دارید. ممکن است برای هر چیز کوچکی نگران شوید و زیادی محتاط باشید. قابلیت این را دارید که دلتان برای خودتان هم بسوزد.

 

اگر از آبی بیزار هستید

اگر از آبی بیزار هستید شاید به این دلیل باشد که روزمرگی را دوست ندارید و دنبال هیجان و تحرک بیشتری در زندگی هستید. شاید از اینکه مسئول همه چیز باشید خسته شده‌اید. شاید قرار گرفتن در معرض رنگ آبی آن هم به میزان زیاد شما را غمگین و افسرده می‌کند. شاید هم مرزها و محدودیت های آبی را دوست ندارید و می خواهید آزاد باشید.

 

آبی رنگ سلامت و درمان | شرکت ارغوان

آبی در کسب و کار

آبی در کاهش تنش و استرس مفید است. ضربان قلب و اشتها را کاهش می‌دهد. آبی برای ذهن خاصیت درمانی دارد و برای جسم قدرت و یکپارچگی به همراه می‌آورد. در مراکز درمانی و توانبخشی رنگ پرکاربرد و مفیدی است.

برای شرکت‌های بین‌المللی و موسساتی که ماهیتی محافظه کار دارند مثل شرکت‌های مالی و حسابداری، بانک‌ها و بیمه‌ها که به اعتماد مشتریان نیاز دارند آبی مناسب‌ترین رنگ است.

در چشم جوانان، عموما آبی رنگ بزرگسالی و بلوغ است، البته به جز آبی روشن و آبی فسفری. استفاده بیش از حد از آبی می‌تواند باعث ایجاد حس رخوت و تنبلی، یکدندگی و میل به کنترل دیگران شود.

در بازاریابی کسب و کارهایی که با ارتباط فرد با فرد سروکار دارند، مثل آموزش خصوصی که ارتباط معلم با یک شاگرد را شامل می‌شود، آبی رنگ مناسبی است. در کارهایی که به فناوری‌های کامپیوتری مربوط می‌شوند ترکیب فام‌های مختلف آبی با خاکستری می‌تواند سودمند باشد.

در حوزه شوینده‌ها و مواد پاک‌کننده و حتی بازاریابی آب معدنی، رنگ آبی و همچنین فیروزه‌ای پیشنهاد می شود. همچنین خطوط هوایی، کشتیرانی، تهویه مطبوع و هر کسب وکاری که با هوا، دریا و آب پیوند دارد می‌تواند از آبی استفاده کند.

شرکت‌هایی که با محصولات مربوط به آقایان و نیز هم آقایان و هم خانم‌ها سروکار دارند باید تا حدی از رنگ آبی استفاده کنند.

آبی برای کسب و کارهایی که با خوراک و تغذیه ارتباط دارند اصلا مناسب نیست. به طور طبیعی، آبی ما را به یاد کپک و غذای تاریخ گذشته می‌اندازد. البته استثنا هم وجود دارد. آبی و صورتی برای آب‌نبات‌ها و مواد قنددار مناسب هستند چرا که این دو رنگ با مزه شیرینی ارتباط دارند.

آبی تیره رنگی سرد و جدی است و القاکننده صداقت و کمال است. برای همین اغلب توسط سازمان‌های حکومتی و سیاسی، نهادهای مذهبی و موسسات حقوقی استفاده می‌شود.

 

استفاده از رنگ آبی در طراحی دکوراسیون | شرکت ارغوان

آبی در طراحی دکوراسیون

طراحی دکوراسیون با آبی محبوب ترین رنگ دنیا ساده و راحت است، هر چند زیاد استفاده نمی‌شود. برای طراحی دکوراسیون با رنگ آبی گزینه‌های زیادی وجود دارد. آبی تقریبا با هر رنگی همنشین می‌شود. با اینکه آبی رنگ سرد است، با دیگر رنگ های سرد و حتی خنثی مثل خاکستری، بنفش و حتی سیاه هماهنگی دلنشنی پیدا می‌کند. ترکیب آبی با این رنگ‌ها فضای آرام بخش و باثبات ایجاد می کند.

 

اگر می‌خواهید از آبی پررنگ استفاده کنید، آن را در کنار رنگ های گرم مثل قرمز و زرد و نارنجی که مکمل طیف‌های مختلف آبی هستند قرار دهید. ترکیب این رنگ ها با آبی علاوه بر خنثی کردن سردی آبی، فضایی دلچسب و چشم نواز خلق می‌کند. از آبی پررنگ می‌توانید در اتاق‌هایی که اعضای خانواده دور هم جمع می شوند مثل اتاق نشیمن استفاده کنید.

 

همنشینی رنگ آبی با رنگ های گرم در طراحی دکوراسیون | شرکت ارغوان

آبی کم‌رنگ فضاهای کوچک را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد. آرامش آبی آن را برای اتاق خواب مناسب می‌کند. همچنین برای حمام و فضاهایی که با نظافت ارتباط دارند مناسب است. در سرویس‌های بهداشتی و حمام می‌توانید فام‌های مختلف آبی را به کار ببرید. استفاده از سفید در کنار آبی به اندازه درست یادآور آسمان و دریا می‌شود. رنگ سبز کمی به آبی حرارت می‌بخشد.

اگر می‌خواهید از الگوهای طراحی دکوراسیون استفاده کنید آبی بهترین گزینه است. می‌توانید دیوار اتاق را راه‌راه آبی و سفید رنگ کنید یا یک قالیچه طرح دار کف اتاق پهن کنید. در ایجاد هماهنگی با اسباب منزل، آبی روشن با فام‌های روشن و خنثی، و آبی تیره با فام‌های تیره تر خاکستری، کرم و قهوه ای همخوانی دارد.

کابینت آشپزخانه‌ها را معمولا به رنگ سفید، کرم و قهوه‌ای دیده‌ایم. آبی برای کابینت آشپزخانه رنگ فوق‌العاده‌ای است و کل فضای آشپزخانه را تغییر می‌دهد.

 

استفاده از آبی در طراحی دکوراسیون کابینت آشپزخانه | شرکت ارغوان

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم به طور خلاصه همه چیز درباره رنگ آبی را شرح دهیم. دیدیم که چرا آبی محبوب ترین رنگ دنیا است. شناخت ویژگی‌های رنگ محبوب آبی به ما کمک می‌کند تا در طراحی دکوراسیون و لباس با دید بهتری از آن استفاده کنیم. برای رنگ بخشیدن به فضای پیرامون کاربردهای خلاقانه‌ای خلق کنیم. حتی در شناخت خلق و خو و درک احساسات خود و اطرافیان دقیق‌تر عمل کنیم.

 

 

ویرا تجارت ارغوان

دانستنی‌ها

آبیآبی با ارتباط یک به یک شناخته می شودآبی در طراحی دکوراسیونآبی در کسب و کارآبی رنگ اعتمادآبی رنگ پرستش دروازه آسمانآبی رنگ سلامت و درمانآبی رنگ نظم ساعت وارآبی سرسختآبی محافظه کار و قابل پیش بینی استآبی محبوب ترین رنگ دنیاآبی نماد چیستابیاستفاده از آبی در طراحی دکوراسیون کابینت آشپزخانهاستفاده از رنگ آبی در طراحی دکوراسیونچطور از آبی استفاده کنیمخصوصیات آبیرنگ آبی محبوب ترین رنگ دنیا رنگ آرامشروانشناسی آبیشخصیت شناسی آبیشرکت ارغوانطراحی دکوراسیون با آبیمسئولیت پذیریمنظم و وفادارهمنشینی رنگ آبی با رنگ های گرم در طراحی دکوراسیونویرا تجارت ارغوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *