طراحی دکوراسیون با رنگ آبی کلاسیک

طراحی دکوراسیون با رنگ آبی کلاسیک | شرکت ارغوان

حتما خبر دارید که موسسه پنتون رنگ سال 2020 میلادی (1399 شمسی) را رنگ آبی کلاسیک معرفی کرد. آبی کلاسیک رنگی آرامش بخش است که تاریخ انقضا ندارد و از آسمان شب الهام گرفته  شده است. همانند دیگر فام‌های آبی، آبی کلاسیک نیز برای ایجاد فضای آرام و دنج بسیار کارآمد است. همانند مشکی، آبی کلاسیک نیز برای هر چیزی مناسب است چرا که محدود به زمان و سبک خاصی نیست. در این مطلب قصد داریم تا ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون با رنگ آبی کلاسیک را که پیشنهاد متخصصین فن است برای علاقمندان به این حوزه مطرح کنیم.

 

طراحی دکوراسیون منزل با رنگ ابی کلاسیک | شرکت ارغوان

آبی کلاسیک که در بین ما ایرانیان به آبی درباری نیز شناخته می‌شود رنگی بسیار باشکوه و متین است. این رنگ به محیط حال و هوای امروزی و مجلل می‌بخشد. نسبتا تیره و  کاملا چشمگیر است. اما در استفاده از آن باید اعتدال را رعایت کرد. شاید لازم باشد در جایی فقط طرحی به رنگ آبی کلاسیک به دیوار اضافه کرد. در جای دیگر شاید فقط لوازم و وسایلی به رنگ آبی کلاسیک کفایت کند. بهتر است در یک اتاق، زیاد از حد از این رنگ استفاده نکنید. مقدار کم و به جای آن جلوه زیباتری دارد و فضای اتاق را شلوغ و خفه نمی‌کند.

 

ترکیب آبی کلاسیک و سفید در طراحی دکوراسیون | شرکت ارغوان

توازن ایجاد کنید

برای ایجاد توازن، اول تصمیم بگیرید که می‌خواهید رنگ آبی کلاسیک در دکوراسیون منزل شما تا چه حدی به چشم بیاید. می‌خواهید آبی کلاسیک رنگ غالب باشد، پس مبلمان خانه یا رنگ دیوارها را به این رنگ انتخاب کنید. می‌خواهید تاکید کمتری روی رنگ آبی کلاسیک داشته باشید و فقط رنگ مایه‌ای از آن به کار ببرید، پس وسایلی مثل قاب عکس‌ها و تابلوها، گلدان یا گل‌های مصنوعی، یا کوسن‌ها را به رنگ آبی کلاسیک انتخاب کنید.

آبی رنگ آرامش است، بنابراین برای اتاق خواب رنگ مناسبی است. در اتاق نشیمن حس راحتی و دنج بودن را القا می‌کند. از طرف دیگر، آبی کلاسیک رنگی مجلل و شیک است، پس برای سالن پذیرایی نیز جلوه فوق العاده ای ایجاد می‌کند.

اگر یک دیوار از دیوارهای اتاق را به رنگ آبی کلاسیک مزین کنید نتیجه بهتری را شاهد خواهید بود. در عین حال، اگر می‌خواهید لوازم و وسایل آبی کلاسیک داشته باشید، فقط یک یا دو فقره کافی نیست. سعی کنید چند تکه از وسایل اتاق را به این رنگ انتخاب کنید و طوری بچینید تا یک زنجیره بصری چشم نواز ایجاد کنید.

 

ترکیب رنگ های محتلف با آبی کلاسیک | شرکت ارغوان

آبی کلاسیک همنشینی خوبی با رنگ های دیگر دارد. فام های روشن رنگ های مختلف مثل سبز روشن، صورتی روشن، قرمز روشن و طیف های سفید و خاکستری می توانند تیرگی آبی کلاسیک را تعدیل کنند. خاکستری سرد در کنار آبی کلاسیک بسیار موقر و زیبا می شود. ترکیب این رنگ با زرد روشن نیز جالب توجه می شود. زرد روشن نور اتاق را بیشتر می کند. از طرف دیگر، سبز روشن در کنار آبی کلاسیک یادآور طبیعت است. در کنار سفید می توانید الگوها و قالب های زیادی ایجاد کنید. برای مثال، روتختی، قالیچه و رومبلی های آبی کلاسیک در کنار دیوار سفید ترکیب زیبایی ایجاد می کنند. 

 

شرایط اتاق را مدنظر قرار دهید

این فام رنگ آبی، رنگ سال 2020 میلادی، اصولا جزو رنگ‌های اصلی محسوب می‌شود و رنگی بسیار پویا و منعطف است. به عنوان یک فام تیره، آبی کلاسیک برای اتاق‌های کوچک مناسب است، زیرا استفاده از رنگ‌های تیره روی دیوار باعث می شود فضای اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد. به علاوه از لحاظ روانشناسی رنگ‌ها، رنگ‌های تیره باعث جلب توجه بیشتر افراد می‌شود و به اسباب و لوازم داخل اتاق جلوه بیشتری می‌دهد. از این حیث، آبی کلاسیک برای اتاق نشیمن، آشپزخانه و حتی لوازم قفسه دار مثل بوفه و قفسه‌های کتاب رنگ کاملا ایده آلی محسوب می‌شود.

 

آبی کلاسیک و سفید طراحی دکوراسیون رنگ سال 2020 | شرکت ارغوان

آبی کلاسیک رنگی چندمنظوره است و تقریبا برای هر فضایی قابل استفاده است. به خصوص در ترکیب با رنگ های روشن مثل سفید، برای مکان های تجمع مثل کافی شاپ ها و رستوران ها، و سالن های گردهمایی رنگی مناسب و سودمند است. در واقع ترکیب آبی و سفید برای هر فضایی مناسب است. اگر به فام های تیره علاقه ندارید یا نگران هستید که شما را دلزده کند، می توانید از آبی کلاسیک در فضاهایی که کمتر تردد دارید مثل راهروها و یا ورودی آپارتمان استفاده کنید.

از آنجایی که آبی با طبیعت پیوند دارد، برای فضاهای بیرونی نیز کاربرد دارد. می توانید میز و صندلی بالکن یا حتی گلدان های کنار باغچه را به رنگ آبی کلاسیک انتخاب کنید یا بخشی از دیوار ایوان را آبی کلاسیک رنگ بزنید. این رنگ برای مکان هایی که رنگ های آبی دریایی می طلبند، مثل استخرها و آکواریوم ها رنگ مناسبی است. اما برای کلبه های ییلاقی و چوبی توصیه نمی‌شود.

 

آبی کلاسیک در طراحی دکوراسیون منزل رنگ سال 2020 | شرکت ارغوان

خلاقیت داشته باشید

تا به حال به رنگ کردن سقف با رنگ های تیره فکر کرده اید؟ با آبی کلاسیک امتحان کنید. استفاده از رنگ تیره برای سقف به فضای هر اتاقی عمق می بخشد و فضا را مجلل تر جلوه می دهد. از تکنیک های خلاقانه  نقاشی و طراحی دکوراسیون استفاده کنید و از ایجاد الگوهای جدید لذت ببرید. مثلا روی یک دیوار اتاق نشیمن آبی کلاسیک را با تکنیک استری (Strie) پیاده کنید. ترکیب رنگ های مختلف را با آبی کلاسیک و در فضای خانه خود و متناسب با لوازم خانه خود امتحان کنید. مطمئن باشید نتیجه بهتر از چیزی می شود که فکر کنید.

 

در این مطلب ایده هایی برای طراحی دکوراسیون با رنگ آبی کلاسیک ، رنگ سال 2020 میلادی (1399 شمسی) را مطرح کردیم. آبی کلاسیک رنگی زیبا و چشم نواز است که محدود به زمان خاصی نیست و می تواند برای مدت طولانی منزل و محل کار شما را مزین کند.

 

ترکیب سبز و آبی کلاسیک یادآور طبیعت رنگ سال 2020 | شرکت ارغوان

 

منبع: سایت بارونز

 

ویرا تجارت ارغوان

ایده‌هاآموزش

Strieآبی کلاسیکآبی کلاسیک در طراحی دکوراسیونآبی کلاسیک همنشینی خوبی با رنگ های دیگر داردتکنیک استریتوازن ایجاد کنیدخلاقیت داشته باشیددکوراسیون منزل با رنگ آبی کلاسیکرنک سال 2020رنگ سال 1399شرایط اتاق را مدنظر قرار دهیدشرکت ارغوانطراحی دکوراسیون با رنگ آبی کلاسیکطراحی دکوراسیون با رنگ سالویرا تجارت ارغوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *