دوخت ماسک پارچه ای قابل شستشو

دوخت ماسک پارچه ای قابل شستشو | شرکت ارغوان

یکی از ساده ترین راه های جلوگیری از پخش ویروس استفاده از ماسک طبی مناسب است. در شرایط فعلی که ویروس کرونا فراگیر شده است، دوخت ماسک های پارچه ای در خانه کمک بزرگی به سلامت و نیز اقتصاد هر فرد و خانواده ای محسوب می‌شود. شاید این ماسک دست ساز به اندازه ماسک های حرفه ای که در محیط های بهداشتی و بیمارستان ها استفاده می‌شوند موثر نباشد، با این حال می تواند تا حد زیادی ما را در برابر ویروس محافظت کند. خوشبختانه، ساختن این ماسک ها، برای کسانی که به پروژه های خودت انجام بده علاقه دارند و حتی برای کسانی که چندان با خیاطی آشنا نیستند، بسیار ساده است. در این مطلب نحوه دوخت ماسک پارچه ای قابل شستشو را به شما آموزش می دهیم.

 

دست ها و محیط کار را به خوبی تمیز و ضدعفونی کنید.

در زمان دوختن یک ماسک طبی، مهم‌ترین چیز رعایت بهداشت است. دست ها را با مایع شوینده به مدت حداقل 20 ثانیه خوب بشویید و آب بکشید. با استفاده از محلول های ضدعفونی کننده مثل الکل و یا ترکیب وایتکس و آب با نسبت 1 به 10 سطوح و ابزار کار خود را ضدعفونی کنید.

اگر قصد دارید این ماسک ها را به دیگران نیز هدیه کنید، در حین کار ماسک بزنید تا نفس، عطسه یا سرفه شما به ماسک ها نرسد.

 

پارچه کتان بهترین گزینه است.

برای دوخت ماسک از پارچه های سنگین وزن، ضخیم و ریزبافت استفاده کنید. پارچه کتان گزینه مناسبی است چرا که علاوه بر خصوصیات ذکر شده، قیمت بالایی نیز ندارد. می توانید از پارچه هایی که طرح و الگوی شاد و بامزه ای دارند استفاده کنید. اگر پارچه نو و کارنکرده در اختیار ندارید، حتی می توانید از پارچه تیشرت ها و روبالشی هایی که در خانه دارید استفاده کنید.

 

پارچه را برش بزنید.

اگر یک خیاط حرفه ای هستید می توانید طبق الگوی دلخواه خود پارچه را برش بزنید. اما اگر آشنایی زیادی با فنون خیاطی ندارید نگران نباشید! با قیچی یک مستطیل با عرض 18 سانتی متر و طول 20 سانتی متر از پارچه موردنظر ببرید. 

 

برای بند ماسک ها نیز می توانید از همان پارچه استفاده کنید تا نیاز کمتری به استفاده از مواد دیگر داشته باشید. برای این کار دو نوار به اندازه 91.5 سانتی متر در 1.5 سانتی متر از پارچه برش بزنید. می توانید به راحتی با شل یا سفت کردن بندها اندازه آن را تنظیم کنید. اگر پارچه هایی با طرح و رنگ متفاوت در اختیار دارید می توانید برای ایجاد تنوع نوار بندها را از پارچه ای متفاوت برش بزنید.

شاید ترجیح دهید برای بندها از کش لاستیکی استفاده کنید. در این صورت بهتر است از کش‌هایی با ضخات 0.64 سانتی متر یا 0.95 سانتی متر استفاده کنید. برای هر ماسک دو نوار 18 سانتی متری از کش لاستیکی آماده کنید.

 

بعد از برش پارچه دوختن ماسک را شروع می کنیم.

پارچه را طوری روی زمین قرار دهید که روی پارچه در زیر و پشت پارچه به سمت شما قرار بگیرد. بند ماسک را روی لبه کوتاه تر پارچه مستطیلی قرار دهید. بندها را از وسط روی پارچه بخوابانید، طوری که از هر دو طرف به یک اندازه آزاد باشند. حالا لبه پارچه را روی بند به سمت داخل تا بزنید. برای اینکه مطمئن شوید بندها سرجای خود محکم قرار می گیرند، لبه برش خورده پارچه مستطیلی شکل را با لبه نوار بندها در یک خط قرار دهید تا هنگام دوختن هر دو سطح به هم دوخته شوند.

 

با چرخ خیاطی یا سوزن و نخ، امتداد لبه بند و پارچه را به هم بدوزید. دو گوشه این قسمت را باز بگذارید تا در مرحله بعدی بتوانید یک رشته سیم نازک در این قسمت قرار دهید.

 

حالا همان طور که ذکر شد، یک رشته سیم مفتولی نازک به اندازه 14 سانتی متر در قسمت تونل مانندی که در مرحله قبل ایجاد کردید قرار دهید. این سیم را با انگشتان زیر پارچه هل بدهید. در واقع این قسمت بخش بالایی ماسک شما را تشکیل می دهد که باید سفت و محکم روی بینی قرار بگیرد.

 

وسط پارچه 3 چین خوردگی کوچک ایجاد کنید.

قسمت میانی ماسک را که روی دهان قرار می گیرد 3 تای کوچک بزنید. تای اول باید حدود 1.5 سانتی متر با لبه بالایی ماسک فاصله داشته باشد. این قسمت را با سوزن یا گیره ثابت کنید. سپس تای دوم را نیز با فاصله حدودی 1.5 سانتی متر با تای قبلی ایجاد کنید و ثابت کنید. این فرایند را برای بار سوم تکرار کنید تا سه چین خوردگی روی ماسک ایجاد شود. این چین خوردگی ها کمک می کنند تا ماسک بهتر و راحت تر روی صورت قرار بگیرند.

حدود 2.5 سانتی متر از لبه پایینی پارچه مستطیلی را برای قرار دادن بند دیگر ماسک نگه می داریم.

 

قبل از دوختن بند دوم، لبه های کناری ماسک را بدوزید تا چین های ایجاد شده و نیز سیم مفتولی سرجای خود محکم شوند. این لبه ها را حدود 0.65 سانتی متر به پشت تا بزنید و بدوزید.

 

تا اینجا 3 لبه ماسک دوخته شده و فقط لبه پایینی آن باقی مانده است.

 

بند دوم را بدوزید.

همان طوری که بند اول را روی پارچه دوختید، بند دوم را نیز از وسط بند روی لبه پایینی قرار دهید. لبه را حدود 1.5 سانتی متر روی بند تا بزنید و بدوزید.

برای محکم کاری دورتادور لبه ها را یک یا دو کوک دیگر بزنید. می توانید از این مرحله صرف نظر کنید اما کوک بیشتر به مقاومت و دوام بیشتر ماسک در برابر شستشوی مداوم کمک می کند.

 

قبل از استفاده از ماسک آن را بشویید.

ماسک آلوده نمی تواند از شما در برابر ویروس ها محافظت کند. برای پاکسازی و شستشوی ماسک آن را به مدت 10 دقیقه داخل ترکیب آب جوش و مواد شوینده پارچه قرار دهید و سپس با گرمای سشوار خشک کنید تا به بهترین نحو تمیز و ضدعفونی شود.

در ضمن می توانید در قسمت داخلی ماسک، یعنی جایی که با صورت شما در تماس است، یک قسمت جیب مانند تعبیه کنید و در آن فیلتر بگذارید. به یاد داشته باشید که این فیلترها را مرتب تعویض کنید.

 

در این مطلب نحوه دوخت ماسک پارچه ای قابل شستشو را به شما آموزش دادیم. به سادگی می توانید این ماسک ها را به صورت خودت انجام بده در خانه بسازید. با آرزوی سلامتی برای شما و عزیزان‌تان، امیدواریم این آموزش در حفظ سلامتی شما و نزدیکان موثر و مفید باشد.

 

 

 

منبع: سایت ویکی هاو

 

ویرا تجارت ارغوان

آموزشخودت انجام بده

آموزش درست کردن ماسک تنفسی پارچه ای قابل شستشو در منزلآموزش دوخت ماسکآموزش ساخت ماسکاموزش درست کردن ماسکاموزش دوخت ماسکبعد از برش پارچه دوختن ماسک را شروع می کنیم.بند دوم را بدوزید.پارچه را برش بزنید.پارچه کتان بهترین گزینه است.چطور ماسک بدوزیمچطور ماسک پارچه ای درست کنیمچگونه ماسک بدوزیمچگونه ماسک پارچه ای درست کنیمچگونه ماسک درست کنیمچگونه ماسک قابل شستشو بدوزیمخودت انجام بدهدرست کردن ماسکدست ها و محیط کار را به خوبی تمیز و ضدعفونی کنید.دوخت ماسکدوخت ماسک پارچه ای قابل شستشودوختن ماسکساخت ماسک صورتشرکت ارغوانفیلتر ماسک ها را مرتب تعویض کنیدقبل از استفاده از ماسک آن را بشویید.ماسکماسک خانگیماسک صورتماسک طبیمحافظت در برابر ویروسنحوه درست کردن ماسک پارچه ای صورتنحوه دوخت ماسک پارچه‌ای در خانهوسط پارچه 3 چین خوردگی کوچک ایجاد کنید.ویرا تجارت ارغوانویروس کرونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

在线观看Jav MXX-85 Uncensored Merci Beaucoup MXX 85 After 6 ~ 玩 Poyoyon 美女大奶 ~: Miyu Morita SDAM-046-Uncensored-Leaked 有“绿意”老公出轨老婆混浴! - 一个大公鸡激烈的活塞,在她丈夫面前多次在她的丈夫面前穿着可耻的可耻泳装而不是赤身裸体 APAA-217 3P 天堂 3PSEX 与小乳房天使 Yuri 四宫久美荻原 CEAD-402 华丽的! - 15个假阳具自慰~消除所有不必要的场景! - 完全拍一张只有发疯的假阳具自慰的照片! SDMU-425 Shijinashi AV 只给了地点和演员! - 真正的即兴剧!