دستگاه تینت یا ترکیب رنگ خودکار

کاتالوگ دستگاه تینت یا ترکیب رنگ خودکار | شرکت ارغوان

در گذشته و طبق سنت، در دکوراسیون منازل از رنگ های روشن مثل سفید، استخوانی، کرم، طوسی و زیتونی استفاده می‌شد. در واقع، طراحی دکوراسیون به شکل امروزی وجود نداشت. استفاده از رنگ بسیار محدود بود و تنوعی در کار نبود. با پیشرفت‌هایی که در تولید رنگ های ساختمانی به وجود آمد، تنوع رنگ افزایش یافت و همزمان میل به استفاده از رنگ های شادتر و سرزنده تر در طراحی دکوراسیون بیشتر شد. دستگاه تینت یا ترکیب رنگ خودکار این امکان را فراهم کرد تا به بی‌نهایت رنگ زیبا و باکیفیت دسترسی داشته باشیم.

دستگاه تینت یا ترکیب رنگ خودکار | شرکت ارغوان

معایب ترکیب رنگ به صورت سنتی

استفاده از طیف های مختلف رنگ‌هایی مثل سبز، قرمز، آبی، ارغوانی، فیروزه‌ای و هر رنگ دیگری، علاوه بر منزل، در محل کار، اماکن عمومی و شهری، سازمان‌ها و کارخانجات باعث ایجاد فضایی خاص و دلنشین می‌شود. اما ترکیب این رنگ ها به صورت سنتی و چنانکه پیش از این ها به دست می‌آمد، دردسرهای زیادی داشت.

انتخاب رنگ مناسب و زیبا برای طراحی دکوراسیون خود به تنهایی کار سختی بود چرا که پیدا کردن نمونه رنگ درست و دلخواه میسر نبود. اگر رنگ خاصی را مدنظر داشتید در فروشگاه‌های رنگ پیدا نمی‌شد و در نهایت استاد نقاش کار باید طبق تجربه و با آزمون و خطا رنگ دلخواه مشتری را ترکیب و آماده می‌کرد. این کار نیز معمولا با مشکلاتی همراه بود:

 

در صورت نیاز مجدد به رنگ، تکرارپذیر نبود و این امر منجر به مغایرت رنگ می‌شد.

زمان زیادی برای ترکیب رنگ اتلاف می‌شد.

در صورت عدم ترکیب درست رنگ، باعث هدر رفتن رنگ و صرف هزینه های گزاف می‌گردید.

 

دستگاه تینت یا ترکیب رنگ خودکار تنوع رنگ در طراحی دکوراسیون | شرکت ارغوان

 

اما حالا با نگاهی به کاتالوگ رنگ دستگاه تینت یا ترکیب رنگ خودکار می‌توانید هر رنگی را که دوست داشته باشید انتخاب کنید و ظرف چند دقیقه آماده به کار تحویل بگیرید.

 

دستگاه تینت چطور کار می کند

دستگاه تینت یا ترکیب رنگ خودکار شامل دو دستگاه تزریق رنگ (dispenser) و ترکیب رنگ (mixer) می‌شود. دستگاه تزریق رنگ متصل به یک سیستم کامپیوتری است. اساس کار این دستگاه به این صورت است که به رنگ پایه (سفید) مقدار مشخصی از مادر رنگ‌های مختلف اضافه می‌شود تا رنگ موردنظر به دست آید.  

هر رنگی کد مشخصی دارد که در کاتالوگ رنگ دستگاه تینت موجود است. شما بعد از انتخاب رنگ دلخواه کدی را که زیر آن نوشته شده به متصدی دستگاه تینت اعلام می‌کنید. متصدی دستگاه این کد را در نرم افزار دستگاه تزریق رنگ وارد می‌کند و دستگاه به صورت خودکار مادر رنگ‌هایی را که برای رسیدن به رنگ موردنظر نیاز باشند به نسبت مشخص به پایه رنگ سفید اضافه و تزریق می‌کند.

در مرحله بعد، سطل رنگ داخل دستگاه ترکیب رنگ قرار می‌گیرد و این دستگاه ظرف مدت 1 الی 3 دقیقه رنگ را کامل مخلوط می‌کند. کل فرایند تزریق و ترکیب رنگ ظرف کمتر از 15 دقیقه انجام می‌شود.

البته ممکن است پروسه انتخاب رنگ کمی طول بکشد چرا که تنوع بالای کاتالوگ رنگ تصمیم گیری را کمی سخت می‌کند. به عنوان مثال، برای رنگ آبی بیش از 90 انتخاب از بین طیف های مختلف آبی خواهید داشت.

 

مزایای دستگاه تینت قوطی های رنگ | شرکت ارغوان

مزایای دستگاه ترکیب رنگ

  • به دلیل وجود تنوع بسیار بالا، هر شخصی با هر سلیقه ای می تواند رنگ دلخواه خود را انتخاب کند.
  • نیازی به تهیه و هزینه کردن برای رنگ های اضافی نیست و محاسبه میزان رنگ موردنیاز باعث می شود رنگ هدر نرود.
  • از آنجایی که مادر رنگ و پایه رنگ به اندازه لازم مصرف می شوند عملا ارزان تر تمام می شود.
  • آزمون و خطایی وجود ندارد. پس علاوه بر هزینه، زمان نیز هدر نمی رود.
  • انجام تمام مراحل خودکار است. پس خطای انسانی به صفر می رسد.
  • ترکیب رنگ در هر حجم و اندازه های کم نیز امکان پذیر است.
  • در صورت نیاز مجدد به رنگی خاص، تکرار رنگ بدون هیچ تفاوتی امکان پذیر است.
  • قبل از ترکیب، هزینه رنگ محاسبه و مشخص می شود و می توانید بدون هیچ هزینه ای از سفارش خود صرف‌نظر کنید.

 

نکاتی درباره انتحاب رنگ طراحی دکوراسیون | شرکت ارغوان

نکاتی در مورد انتخاب رنگ

کاتالوگ‌های دستگاه تینت هم به صورت چاپی با استانداردهای پنتون و هم به صورت دیجیتالی در دسترس هستند. بهتر است برای انتخاب رنگ، به کاتالوگ چاپی مراجعه کنید چرا که ممکن است به دلایل فنی مثل کالیبره نبودن مانیتور، رنگی متفاوت از رنگ واقعی ببینید و بعد از ترکیب رنگ متوجه شوید که این رنگ موردنظر شما نبوده است.

 

دستگاه تینت تمامی رنگ‌های آکریلیک و روغنی و کدهای خاصی از رنگ‌های پلاستیک را پوشش می‌دهد. با توجه به سطحی که می‌خواهید رنگ کنید نوع رنگ را مشخص کنید. عوامل مختلفی مثل نور، جنس سطحی که رنگ روی آن اعمال می‌شود و حتی اندازه اتاق می‌تواند در ظاهر رنگ تاثیرگذار باشند. پس به این موارد دقت کنید.  

 

و نکته نهایی در انتخاب رنگ اینکه رنگ‌ها روی یکدیگر تاثیر می‌گذارند و چشم شما ممکن است تحت تاثیر یک رنگ پیش‌زمینه، رنگ پس‌زمینه را متفاوت از چیزی که هست ببیند. همین خصوصیت رنگ‌ها باعث می‌شود بعد از اجرا و خشک شدن رنگ متوجه شوید که این رنگ موردنظر شما نبوده است. هنگام انتخاب رنگ سعی کنید هر بار روی یک رنگ تمرکز کنید. رنگ‌های کناری را با دست بپوشانید و رنگ‌ها را جدا‌جدا نگاه کنید.

ممکن است هنگام اجرای رنگ و زمانی که رنگ هنوز خیس است فکر کنید که این رنگ تیره‌تر یا روشن‌تر از رنگی است که شما انتخاب کرده‌اید. اما نگران نباشید. رنگ بعد از خشک شدن به رنگ موردنظر شما تبدیل می‌شود.

 

طراحی دکوراسیون با رنگ های مختلف | شرکت ارغوان

 

استفاده از رنگ‌های متنوع، رنگ‌هایی که تا پیش از این استفاده نکرده‌اید، برای طراحی دکوراسیون و تغییر دکوراسیون منزل و محل کار راه خوبی برای تغییر حال و هوای محل زندگی شما است. پس همین حالا برای تهیه رنگ دلخواه خود اقدام کنید.

 

 

ویرا تجارت ارغوان

دانستنی‌ها

آشنایی با دستگاه تینت رنگترکیب رنگترکیب رنگ کامپیوتریتغییر دکوراسیون منزلتینتتینت رنگدستگاه ترکیب رنگدستگاه ترکیب رنگ چگونه کار می کنددستگاه تینتدستگاه تینت چطور کار می کنددستگاه تینت یا ترکیب رنگ خودکاررنگ آکریلیکرنگ اکریلیکرنگ پلاستیکرنگ ترکیب شدهرنگ ترکیبیرنگ تینترنگ خاصرنگ روغنیرنگ ساختمانرنگ کامپیوتریرنگ مخلوطرنگ همزدهشرکت ارغوانطراحی دکوراسیونفروش رنگ تینتکاتالوگ رنگمخلوط کردن رنگمزایای دستگاه ترکیب رنگمعایب ترکیب رنگ به صورت سنتینکاتی در مورد انتخاب رنگویرا تجارت ارغوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *