تکنیک دیوار شاخص (Accent Wall) در طراحی دکوراسیون

تکنیک دیوار شاخص (Accent Wall) در طراحی دکوراسیون با رنگ آبی | شرکت ارغوان

دوست دارید با یک تغییر کوچک، فضای منزل یا محل کار خود را متحول کنید؟ در دنیای طراحی دکوراسیون، تکنیک‌ها و روش‌های زیادی وجود دارند که بعضا نیاز به صرف هزینه‌های سنگینی هم دارند. در این مطلب قصد داریم شما را با تکنیک دیوار شاخص (Accent Wall) در طراحی دکوراسیون آشنا کنیم؛ یک تکنیک ساده و بسیار ارزان که با کمک آن می‌توانید تغییر بزرگی در دکوراسیون منزل و محل کار خود ایجاد کنید.

 

دیوار شاخص رنگ آبی روشن و دیوارهای سفید | شرکت ارغوان

تکنیک دیوار شاخص یا اَکسِنت وال (accent wall) سبکی در طراحی دکوراسیون است که در آن به جای رنگ‌آمیزی چهار دیوار یک اتاق به یک رنگ واحد، یک دیوار یا بخش‌هایی خاص مثل فرورفتگی‌ها، طاقچه‌ها، حاشیه شومینه و قوس‌های دیوار را با رنگی متفاوت رنگ می‌کنیم. تاکید بر روی یک رنگ خاص و بر روی بخشی از دیوار، آن هم به میزان کم و محدود جلوه خاصی به فضای اتاق می‌بخشد. علاوه بر رنگ‌آمیزی، این تاکید بر روی یک دیوار می‌تواند به وسیله هر چیز دیگری نیز باشد.

سادگی، انعطاف‌پذیری، زیبایی و هزینه کم این تکنیک باعث محبوبیت روزافزون آن شده است. در اجرای تکنیک اکسنت وال هیچ محدودیتی برای انتخاب رنگ وجود ندارد. می‌توانید این تکنیک را بر روی سطوح و با مواد مختلف مثل آجر، سنگ، کاغذ دیواری و غیره پیاده کنید. رنگ کردن یک دیوار کوچک به قدری ساده است که خود شما نیز می‌توانید در حداقل زمان ممکن آن را به انجام برسانید. این روش را می‌توانید برای هر اتاقی اجرا کنید، فقط کافی است چند باید و نباید ساده را در نظر داشته باشید.

 

استفاده از سنگ در دیوار شاخص | شرکت ارغوان

بایدها و نبایدها

در استفاده از رنگ های قوی و به اصطلاح «جیغ» نباید خجالت بکشید

اصل اولیه این روش همنشینی درست دو یا حتی چند رنگ کنار یکدیگر است. پس مادامی که بتوانید همنشینی درست را ایجاد کنید، هر رنگی که دوست دارید و باعث شادی و رضایت شما می‌شود استفاده کنید.

 

رنگ آبی پررنگ برای ایجاد اکسنت وال | شرکت ارغوان

باید ایده های جدید را امتحان کنید

قرار نیست یک رنگ ساده برای دیوار شاخص استفاده کنید. محدودیتی وجود ندارد. از تکنیک‌ های خلاقانه طراحی دکوراسیون برای اکسنت وال کمک بگیرید. شاید برای یک رنگ خاص یا با توجه به وسایل و چینش منزل شما، تک دیوار راه راه ظاهر زیباتری ایجاد کند. رنگ‌های متالیک برای اجرای تکنیک دیوار شاخص بسیار جذاب و چشمگیر هستند. 

 

اجرای اکسنت وال با پرده پارچه ای | شرکت ارغوان

باید به یاد داشته باشید که این تکنیک فقط به رنگ و نقاشی خلاصه نمی‌شود

به سنگ و کاشی هم فکر کنید. برای اتاقی که جایی برای قرار دادن اشیا زینتی، گلدان، کتاب و وسایل این چنینی ندارد، قفسه و طاقچه می‌تواند حکم دیوار شاخص داشته باشد. همچنین می‌توانید اکسنت وال خود را با تابلوهای نقاشی، قاب عکس‌های خانوادگی و یا یک پرده پارچه‌ای ایجاد و مزین کنید. راز دیوار شاخص این است که شما مساحتی را با بیشترین میزان انعطاف‌پذیری در اختیار دارید که می‌توانید آن را متفاوت از سایر دیوارهای اتاق، به شکلی که دوست دارید طراحی کنید. تنها قانون Accent Wall این است که بر روی یک دیوار تاکید بیشتر و متفاوتی می‌شود. به همین سادگی!

 

تکنیک دیوار شاخص رنگ های خنثی کرم و قهوه ای | شرکت ارغوان

حتی اگر می‌خواهید از رنگ‌های خنثی در طراحی دکوراسیون استفاده کنید، باز هم باید به فکر یک اکسنت وال باشید. رنگ‌های خنثی و همچنین رنگ‌های روشن برای اکسنت وال جلوه جالبی ایجاد می‌کنند. شاید اول تصور کنید که رنگ قرمز روشن یا آبی روشن برای دیوار شاخص رنگ خوبی باشد، با این حال، برای همنشینی با رنگ‌های خنثی مثل سفید و کرم، یک دیوار به رنگ قهوه ای تیره می‌تواند به همان اندازه چشمگیر و زیبا باشد.

 

باید رنگ سایر دیوارها را نیز موردتوجه قرار دهید

معمولا دیوار شاخص در مجاورت دیوارهایی که رنگ روشن یا فام میانه دارند جلوه بهتری دارد. در اتاقی که تمام دیوارها سفید هستند، اجرای اکسنت وال نمای زیبایی پیدا می‌کند اما نیاز به دقت و ظرافت بالایی دارد. تضاد رنگ روشن یک دیوار در مقابل دیوارهای سفید مجاور می‌تواند ظاهری مدرن و امروزی و حتی خشن و زمخت ایجاد کند. برای اجرای رنگ‌های تند و پررنگ روی یک دیوار، باید با استفاده از رنگ‌های خنثی روی دیوارهای مجاور تعادل ایجاد کنید. این رنگ خنثی می‌تواند خاکستری، بژ، کرم و یا هر رنگ دیگری باشد که با رنگ اکسنت وال شما مطابقت و همنشینی پیدا می‌کند. اگر می‌خواهید یک دیوار از اتاقی را که دیوارهای سفید دارد متفاوت رنگ بزنید، با استفاده از رنگ‌هایی با فام میانه، میزان تضاد رنگ‌ها را کم کنید و بین این تفاوت ارتباط ایجاد کنید.

 

سقف شاخص ترکیب رنگ های خنثی سفید و قهوه ای | شرکت ارغوان

راه‌های دیگری هم برای اجرای دیوار شاخص وجود دارد. به سقف اتاق فکر کنید. یکی از شیوه‌های شیک طراحی دکوراسیون رنگ کردن سقف است. همین سقف می‌تواند دیوار متفاوت شما باشد. سقف شاخص می‌تواند رنگی روشن و براق یا رنگی تند و پررنگ داشته باشد. حتی استفاده از پوسترها و کاغذهای سقفی راهکار خوبی است. تاج دیوارها، قسمتی که دیوار را از سقف جدا می‌کند، سفید رنگ بزنید تا ظاهری زیبا و امروزی خلق کنید.

 

دیوار شاخص با بافت خاص رنگ قهوهای و کرم | شرکت ارغوان

دیوار مناسب را برای ایجاد تفاوت انتخاب کنید

اتاق‌های ساده و آن‌هایی که از ویژگی‌ها و نشانه‌های معماری خالی هستند از اکسنت وال بهره زیادی می‌برند، به خصوص دیوارهایی که بافت و شالوده خاصی دارند. دیوار پنجره‌ها نیز انتخاب خوبی است، اما دقت کنید که رنگ تیره اطراف پنجره باعث می‌شود نور پنجره به طرز کورکننده‌ای چشمگیر شود و سایر فضا و لوازم اتاق تیره و تار به چشم بیایند.

فراموش نکنید که کاغذ دیواری انتخاب شایسته ای برای اکسنت وال است. با انتخاب یک کاغذ دیواری با طرح و رنگی زیبا می‌توانید یک دیوار متفاوت داشته باشید.

 

کاغذ دیواری برای دیوار شاخص | شرکت ارغوان

در این مطلب با تکنیک دیوار شاخص (Accent Wall) در طراحی دکوراسیون آشنا شدیم. تغییر و ایجاد تمایز یک دیوار یا بخشی از دیوار می‌تواند با هزینه‌ای اندک انجام شود، در عوض تفاوتی بزرگ ایجاد می‌کند. 

 

 

منبع: سایت اسپروس

 

ویرا تجارت ارغوان

دانستنی‌هاایده‌ها

Accent Wallاجرای اکسنت وال با پرده پارچه ایاستفاده از سنگ در دیوار شاخصایده هایی برای شاخص کردن دیوار در طراحی داخلی و دکوراسیوناین تکنیک فقط به رنگ و نقاشی خلاصه نمی‌شودباید ایده های جدید را امتحان کنیدباید رنگ سایر دیوارها را نیز موردتوجه قرار دهیدبایدها و نبایدهاتکنیک اکسنت والتکنیک دیوار شاخص (Accent Wall) در طراحی دکوراسیونتکنیک دیوار شاخص رنگ های خنثی کرم و قهوه ایتنها قانون Accent Wall این است که بر روی یک دیوار تاکید بیشتر و متفاوتی می‌شوددر استفاده از رنگ های قوی و به اصطلاح «جیغ» نباید خجالت بکشیددکوراسیون داخلیدکوراسیون منزلدیوار شاخصدیوار شاخص با بافت خاص رنگ قهوهای و کرمدیوار شاخص با کاغذ دیواریدیوار شاخص چیست و چه ویژگی‌هایی دارددیوار شاخص در دکوراسیون داخلیدیوار شاخص رنگ آبی روشن و دیوارهای سفیددیوار مناسب را برای ایجاد تفاوت انتخاب کنیدرنگ آبی پررنگ برای ایجاد اکسنت والرنگ دیوار شاخصسقف شاخص ترکیب رنگ های خنثی سفید و قهوه ایشرکت ارغوانطراحی دکوراسیونکاغذ دیواری انتخاب شایسته ای برای اکسنت وال استکاغذ دیواری برای دیوار شاخصنقاشی ساختماننقاشی منزلویرا تجارت ارغوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fc2 adult content free FIR-015 Nampa TV x PRESTIGE Bali Carri Beauty OL BEST 8 Hours vol.01 Naked Bari Carri Beauty's Secret Circumstances Wrapped In A Tight Suit SDDE-623-Uncensored-Leaked NTR x JOI A virgin servant who is instructed by her cute girlfriend, sisters, and friends SDDE-318 "Always sexual intercourse" live production news show 565IKIK-006 Talk to a drunk woman and take a gonzo at the hotel H-chan XXX-AV-24267 Gonzo a super beautiful and beautiful shaved piano tuner! - Vol.01 that made me the first hameiki in my life